DünyaGündem

ABD’de bir hastane karar aldı, tedaviye cevap veremeyecek hastalar ölüme terk edilebilecek!

ABD'nin Texas eyaletindeki bir hastanede, koronavirüs tedavisi sürecinde etik kurul oluşturuldu

ABD’nin Texas eyaletinde, Meksika sınırındaki Starr County kasabasının tek hastanesinde, tedaviye cevap veremeyecek hastaların ölüme terk edilebilmesi kararı için kurul oluşturuldu. 64 bin 700 nüfuslu kasabanın sağlık sorumlusu Dr. Jose Vasquez,

”Bir hastanın ölümüne karar vermek herhangi bir doktorun sahip olabileceği en zor karardır, biz Tanrı değiliz, kimin yaşayacağı ya da kimin ölmesi gerektiğine karar verecek kimse değiliz, ancak kitlesel bir durum olduğunda daha verimli bir şekilde çalışmak ve kaynaklarınız içinde daha fazla hastayı kurtarmak için sizi takip eden yönergeler vardır.” dedi.

Dr. Jose Vasquez’in sınırlı kaynakların en etkin şekilde kullanılabilmesini planlayacak kurul, imkansızlıklar nedeniyle hangi koronavirüs hastasının tedavi görüp hangisinin ölümlerini beklemek üzere evlerine gönderilmesine karar verecek!

“KİMİN DAHA FAZLA ŞANSI OLDUĞUNU BELİRLEMEK İÇİN KURUL KURDUK”

Dr. Jose Vasquez, yaptığı açıklamada, “Gerçek şu ki, bilim ve istatistikler başka hastalıkları olan koronavirüs hastalarının aleyhine işliyor. Kimin daha fazla şansı olduğunu belirlemek için bir değerlendirme yapmak zorundayız. İyileşme umudu olmayan hastaların binlerce mil uzakta bir hastane odasında ölmeleri yerine evlerinde daha iyi bakılacaklarına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Acil serviste vaka sayısı her geçen gün artıyor, acil servisin% 50’si COVID 19 ile COVID ile ilişkili solunum semptomları pozitif.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı