reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.259,99 -0.825
reklam

GELECEK PARTİLİ BAŞKAN KESKİN, RESTORAN VE KAFELERİ İNCELEDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
GELECEK PARTİLİ BAŞKAN KESKİN, RESTORAN VE KAFELERİ İNCELEDİ
reklam
Şehirdeki restoran ve kafelerde incelemelerde bulunan Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin, “Pandemi kurallarını yerine getiren, uygun şartları sağlayan işletmeler kapatılmamalı” dedi.
Türkiye pandemi sürecinde büyük bir kapanma yaşadı. Bu süre zarfında restoran, kafe ve kıraathane gibi işletmelere açılmaları ve müşteri alabilmeli için HES kodu girişi, kişi sayısı sınırlaması, masa mesafesi gibi kurallar getirildi. Konuyla ilgili şehirdeki mekanlara inceleme maksatlı bir ziyaret düzenleyen Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin, değerlendirme yaparak, kurallara uyabilen mekanların kapanmaması gerektiğini ifade etti.
“KURALLARA UYAN MEKANLAR KAPATILMAMALI”

Kurallara uyamayan mekanların için de çözüm aranması gerektiğine dikkat çeken Başkan Keskin, “Günümüzde en küçük bir geliri dahi hesaplayacak duruma gelen işletmeler desteklenmeye devam edilmeli. Bu destek bin lira gibi 500 lira gibi bir ücretten fazlası olmalı. Bu noktada bir araya geldiğimiz işletme sahiplerinin en büyük talebi kredi faizlerinin silinmesi ve ana paranın ödenebilir taksitler şeklinde yapılanması. Biz bunu biraz daha ileriye taşıyarak, verilen kredilerin hibeye dönüştürülmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Bununla beraber işletmesini açabilmek için gerekli kuralları yerine getirebilen mekanlar kapatılmamalı. Masalarda sosyal mesafe kurallarına uymuşlar ve kapı girişinde HES kodu ile içeriye müşteri alıyor. Masalarında dezenfektan mevcut, tuzlukları kapalı, suyu küçük 0.5 Lt. şişelerde veriyorlar. Dolaysısıyla gerekli kurallara uyabilen işletmelerin hem kendi ekonomileri hem de ülke ekonomisi için çalışması gerekmekte. Kurallara uyamayan, şartları yerine getirmekte zorlanan mekanlar için de devlet gerekli yardımı yapmalıdır” dedi.

reklam

YORUM YAP