Kültür-Sanat

Manisa’ da Kültür Hizmetlerinde İlçeler Örnek İşlere İmza atıyor

Salihli’de araştırmacı-yazar Mustafa Uçar, Turgutlu' da Kent Müzesi, kültür faaliyetlerinde örnek işlere imza atıyor

Manisa’ da kültür hizmetlerinde ilçeler önemli işlere imza atıyorlar; Salihli’de araştırmacı-yazar Mustafa Uçar, Turgutlu’ da Kent Müzesi kültürel değerler açısından sembol isimler.

TURGUTLU İLÇESİNDEKİ KENT MÜZESİ KÜLTÜREL BİR ÇEKİM MERKEZİ OLDU

Manisa’nın Turgutlu ilçe Belediyesi bünyesindeki Kent Müzesi kültürel bir çekim merkezi oldu. Belediye ve Müze çalışmaları adeta birbirine eklemlendi; bünyesinde heyecanlı, çalışkan ve üretken personelleri var ve sergi, konferans, kitap basımı ve diğer faaliyetleri ile Kasaba’nın kültür hayatını hareketlendiriyor.

Nitekim son çalışmalarında Turgutlu’ nun (Kasaba) bilinmeyen tarihini gün yüzüne çıkartma ve ilçenin tanıtımına katkıda bulunacak yeni bir adım atıldı. “Turgutlu Tarihi – Kasaba’nın Belgeseli” çekimleri yapılıyor. Adından çok söz ettiren çalışmada, titiz araştırmalar sonucu Turgutlu tarihine ilişkin elde edilen bilgiler kamuoyu ile paylaşılıyor.

Bugüne kadar 6 bölüme ulaşan belgesel gerek çekim tekniğindeki kalite ve gerekse sunumu yapan Mehmet Gökyayla’ nın başarılı anlatımı ile dikkat çekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=_UZmjGhuYoE

MUSTAFA UÇAR’ DAN, ‘Salihli’nin Hikayesi’

Manisa’nın bir diğer ilçesi olan Salihli’de de benzer bir faaliyet araştırmacı-yazar Mustafa Uçar Bey’in  gayretleri ile hayata geçiriliyor.  Mustafa Uçar, konusunda uzman bir isim ve Salihli’nin tarihi denilince ilçede ilk akla gelen bir otorite. Kendisinin güzel anlatımları ile çekilen videolar sosyal medyada beğenilerek izleniyor.

Mustafa Bey’in “Salihli’nin Hikayesi” adlı belgesel videolarını aşağıdaki linkten seyredebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCmj7IF9F0BJ2ueCXQv4XNKg

Manisa ilçelerinden gelen bu güzel haberler, bölgenin tarih ve kültürüne merak duyanlar için heyecan verici örnek kültür hizmetleri olarak görülüyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı