DünyaGündem

Trump: ‘Amerika için koronavirüs 11 Eylül’den daha kötü’

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs (Kovid-19) salgını için, '11 Eylül saldırılarından ve Pearl Harbor'dan daha kötü' dedi

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs (Kovid-19) salgını için, ’11 Eylül saldırılarından ve Pearl Harbor’dan daha kötü’ dedi. Açıklamayı, Ulusal Hemşireler Günü (International Nurses Day) dolayısıyla Oval Ofis’te yapan Başkan Trump, Kovid-19 salgınıyla mücadele için çalışan hemşireler ile bir araya geldi.

Trump, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ülkemiz tarihindeki en kötü saldırıyı yaşıyoruz. ”dedi; ”Bu, Pearl Harbor saldırısından daha kötü. 11 Eylül 2001’de New York’taki Dünya Ticaret Merkezine yapılan saldırıdan da kötü. Böyle bir saldırı hiç olmamalıydı.”

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinde 72 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgını için, ”daha fazla kişi ölebilir” ifadesini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri Hemşireler Günü’nü kutluyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Ulusal Hemşireler Günü, hemşirelerin toplumda oynadığı önemli rol hakkında farkındalığı artırmak amacıyla  1982 bu yana her yıl 6 Mayıs’ta kutlanıyor.Başkan Ronald Reagan tarafından imzalanan karar daha sonra 1990’da kutlamayı Hemşireler Haftası olarak bilinen bir hafta süren kutlamaya (6-12 Mayıs) genişletti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı