DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Elektrikli Otobüsler MCBÜ Kampüsü İstikametinde Hizmete Başladı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Elektrikli Otobüsler MCBÜ Kampüsü İstikametinde Hizmete Başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesinde, öğrencilerin toplu ulaşımdan daha rahat istifade etmesini amaçlayan çevre dostu elektrikli otobüsler, yeni öğretim yılı ile hizmete başladı.

Kampüs içerisinde ilk seferini gerçekleştiren elektrikli otobüsün test sürüşüne eşlik eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, “Öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarını dinleyerek yaşam kalitelerinin arttırılması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyor, ulaşım sorununu çözmeye çalışıyoruz.” açıklamalarına yer vererek “Çevre dostu elektrikli otobüslerin kampüsümüze gelmesi süreci, Manisa içindeki devlet kurumları arasında gerçekleşen iş birliğinin, anlayışın ve desteğin sonucudur. Karşılıklı emek vererek bu noktaya geldik.” ifadelerini kaydetti. Başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, modern ve konforlu yeni araçların öğrenciler için hayırlı olmasını diledi.

Hizmete giren elektrikli otobüsler 25 metre uzunluğunda ve 190 yolcu kapasiteli. Yazılım ve tasarımı da yüzde yüz yerli olan araçlar içerisinde USB şarj ve WiFi hizmeti mevcut.

306 nolu hatta hizmet verecek olan Manisa Merkez- MCBÜ Muradiye Kampüsü güzergâh ve saat bilgileri ise şöyle; Cezaevi-Ruh Sağlığı- İstasyon-Öğretmenevi -Eski Garaj- Şoförler Cemiyeti-Magnesia AVM- CBÜ Hastane- Adliye- Bankalar Caddesi -Muradiye Kampüs. Hareket saatleri ise Manisa Merkez kalkış: 7.30, 9.30, 12.00, 13.30, 15.30, 17.00, Muradiye Kampüs kalkış; 7.45, 9.15, 12.00, 13.45, 15.30, 17.15.

YORUM YAP