reklam
reklam
DOLAR 32,6553 % -0.44
EURO 34,9881 % -0.76
STERLIN 41,4020 % -0.7
FRANG 36,7963 % -0.21
ALTIN 2.428,58 % -0,68
BITCOIN 65.182,33 -0.792
reklam

‘Devlet Aklı Karşıdevrimcilerin Rol Devşirmesine İzin Vermemelidir’

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Devlet Aklı Karşıdevrimcilerin Rol Devşirmesine İzin Vermemelidir’
reklam

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Yaşar Artar, Cumhuriyetimizin 100. Yılı yaklaşırken halkımıza seslendiği bir mesaj yayımladı. Mesajında ‘Hamasetle, kinamayla, karşıdevrimci figürlerin rol devşirmesine izin vermeden devlet aklının harekete geçirilmesi uyarısı yapan Artar şu ifadeleri kullandı:

“ABD ve İngiltere’nin uçak gemileri Doğu Akdeniz’e getirilmiştir; bu sadece Hamas için değil, Türkiye için de bir tehdit oluşturur. İlk hedefleri belirmeye başladı. Türk SİHA’sını düşürmeleri de bu yönde bir işaretti. Peki, ne olacak? Türkiye, PKK/YPG’nin Hatay’ın güneyinden denize ulaşmasını engelledi, ancak Suriye’nin kuzeyindeki son operasyonu devam ettiremedi. Türkiye, PKK/YPG’yi bölgeden temizlemeli, ancak ABD engel oluyor. İşte bu yüzden İsrail-Hamas savaşının ABD-Türkiye savaşına dönüşmesi mümkün. Neden? ABD, bu savaşta sadece Hamas’ı mı hedef aldı? Uçak gemileri, Doğu Akdeniz’e Hamas için gelmedi herhalde.

Artık ülkemiz insanlarının ve dünya insanlığının dünya barışı için en büyük tehdidin Rusya ya da Çin değil, ABD olduğunu fark etmelerinin zamanı gelmiştir. Türkiye’nin de ABD ile ilişkiler konusunda aklını başına toplaması gerekiyor, bu arada Davut koridoru projesini bozması gerekiyor. Bu proje, Türkiye’yi enerji koridoru olmaktan çıkarır, bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü kaybettirir. Türkiye kendi vatanına yönelik tehditleri ortadan kaldıracak çözümleri üretecek birikime sahiptir. Yeter ki, iktidar bu yönde hareket etsin, Türk devletinin çıkarlarını gaz alma atraksiyonlarıyla, meydana doldurduğu kıytırık selefi sığınmacıların Cumhuriyet karşıtlığına varan sloganlarıyla oluşturacağı mitinglerle geçiştirmesin. Nükleer güce sahip Rusya ve Çin ile ortak çıkarlar doğrultusunda görüşmeler yaparak bölgede Avrupa/ABD saldırganlığına karşı bir blok oluşturmalıdır. Hamasetle, kınamayla, karşıdevrimci figürlerin rol devşirmesine izin vermeden DEVLET AKLINI harekete geçirmelidir. Derhal ve derhal ülkenin asli unsuru olan Türk’ümüzle, Kürt’ümüzle ve farklı alt kimliğe sahip “asil vatandaşlarımızla” kucaklaşmalı, birlik ve bütünlüğü sağlamalıdır. Unutulmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ulusal ve üniter yapısından taviz verirse, ülke vatandaşları arasında ayrım yaratan uygulamalardan vazgeçmezse yeni bir İSTİKLAL SAVAŞI kaçınılmaz olacaktır. Vatana ihanet edenin, sığınacağı güvenli bir liman İstiklal Savaşı’nda da yoktu, bugün de yok! AKP iktidarının yaşanması muhtemel BÜYÜK SAVAŞ öncesinde, Ak Partili gençlikten beyaz kefen giymelerini değil, PKK’ya, PYD’ye, Siyonist İsrail yönetimine, içimizdeki gizli İsrail’lilere vb. tüm bölücülere karşı hamaset dilinden uzaklaşmış, AKSİYONER tavır göstermeye hazır bir şekilde ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumaya yönelik uyanık olmaya davet ediyoruz. Sermaye transferlerinin önü kapatılmalı, ülkenin nakit varlıkları korumaya alınmalıdır.

Bu anlamda; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün bize armağan ettiği Cumhuriyetimizin 100. Yıl Dönümünü kutluyor, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimize rahmet ve minnet duygularımı sunuyorum”

reklam

YORUM YAP