Format Haber

’80 İhtilali Öncesinde Bile Emekli Maaşları Daha İyiydi!’

’80 İhtilali Öncesinde Bile Emekli Maaşları Daha İyiydi!’
13 Ocak 2023 - 11:53

Manisa Gelecek Partisi İl Başkanı Nurten Onultmak beraberindeki yönetim kurulu ve il kadın kolları başkanlığı ile birlikte Türkiye Emekliler Derneği Manisa Şube Başkanı Mehmet Akkoyun’ u ziyaret etti.

Onultmak, emekli maaşlarının yetersizliğini vurgulayarak, alım gücünün hayat pahalılığı karşısında sürekli eridiği, özellikle emeklilerin enflasyon etkisini çok daha derinden hissettiğini söyledi.

Türkiye Emekliler Derneği Manisa Şube Başkanı Mehmet Akkoyun da Gelecek Partisi İl Başkanı Nurten Onultmak ve beraberindeki heyeti dernekte ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini ifade etti, derneğin çalışmaları ve emeklinin sorunları hakkında bilgi verdi.

Akkoyun, önceki dönemlerle kıyaslandığında, hele çok daha gerilerde 80 öncesiyle bile kıyaslandığında bugünün emeklinin alım gücündeki erimenin çok açık olduğunu söyledi;

‘O yıllarda paranın alım gücü iyiydi, şöyle söyleyeyim emekli olan tazminatıyla rahatlıkla ev alabiliyordu. Bugünün geçmişle kıyaslayamaz bile, şimdi mal var ama para yok. Hayat pahalılığı çok yüksek’ dedi.

Manisa Gelecek Partisi İl Başkanı Nurten Onultmak ise açıklamasında Hükümetin piyasada zamları durdurma kudretine sahip olmadığını, bilakis bu zamların temel nedeninin iktidar olduğunu söyledi.  Piyasanın genelinde zam ateşinin fokur fokur kaynadığını belirten Onultmak, ‘Emeklinin yaşam şartları çok zorlaştı, neredeyse yoksulluk sınırı ile açlık sınırı arasında yer alıyor’ dedi.

Buna rağmen Hükümetin başarısızlığına kılıf bulmak için kendileri dışında neredeyse herkesi suçlu ilan ettiklerini ifade eden Onultmak, halkın iktidarı şikâyet kanallarının bile tıkanmaya çalışıldığını söyledi.

‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile açık tartışma, hukuk düzeninin baskıcı politikalarına kurban edilebiliyor ve bu risk ciddi bir güvensizlik doğuruyor; oysa piyasalar önce güven ister; sizde bu yok’ dedi.

Nurten Onultmak başkanlığındaki Manisa Gelecek Partisi İl yönetim kurulu ve il kadın kolları başkanlığı ziyaretinde Türkiye Emekliler Derneği Manisa Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle gündem konuları ele alındı.

Buluşmada dernek yönetim kurulu üyesi İş Hukuku uzmanı Nazif Gündüz maaşlara esas bağlanma oranlarına ilişkin yılla göre değişen katsayı mevzuatlarına dair bilgi verdi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır