reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.249,13 -0.817
reklam

Akşener: ‘Bugün Türkiye’nin üzerinde 28 Şubat’ın hayali, hayaleti dolaşıyor.’

Yayınlanma Tarihi : Google News
Akşener: ‘Bugün Türkiye’nin üzerinde 28 Şubat’ın hayali, hayaleti dolaşıyor.’
reklam

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, haftalık İYİ Parti Grup Toplantısı’nda ”Bugün Türkiye’nin üzerinde 28 Şubat’ın hayali, hayaleti dolaşıyor.” dedi.

”Bu hayalet, beğenmediklerine terörist diyor. Gerçeklerine boyun eğmedik, hayaletlerine de tabii ki boyun eğmeyeceğiz. Milletin gündemini artık hamasetle dolduramıyorlar, kısacası artık gömlek dikiş tutmuyor. Onların gündemi başka, halkın gündemi başka.” dedi.

Akşener, ”Dün rahmetli Erbakan hocanın adil düzen gömleğini yırtıp kendi kurdukları düzende sefaya dalanlar bugün işler sarpa sarınca önce 2012 ruhuna o da olmayınca 1994 ruhuna dönmekten bahsediyorlar.” diye konuştu.

Erbakan’ın ‘Adil düzen’ gömleğini yırtıp kendi kurdukları düzende sefaya dalanlar var

Akşener’in konuşmasında satırbaşlıkları şöyle:

”İşler yolundayken, müteahhidini ihaleye boğan bu iktidar bütçe dara düştüğündeyse, acısını onlardan değil sırtına yeni yeni vergiler yeni cezalar bindirdiği milletimizden çıkartıyor. Hak böyle olmaz. Adalet böyle olmaz. Devlet böyle yönetilmez. Aliya İzzetbegoviç’in bir sözü bu sıralar sosyal medyada çok paylaşıldı. Rahmetli diyor ki. Davalar acılar içinde doğar, refah içinde ölür. Dünün mağdurlarının bugünkü izansızlığını görünce bu sözleri daha iyi anlıyoruz. Dün dava adamıyım diye gezenlerin, bugün sarayda sürdükleri sefayı görünce bu sözleri daha iyi anlıyoruz. Şehitlerimiz varken lebalep kongrelerde üst üste çıkıp oynayanları görünce bu sözleri daha iyi anlıyoruz. İnsanımız çöpten yiyecek toplarken gününü gün edip para içinde yüzenleri görünce bu sözleri daha iyi alıyoruz. İşte o nedenle dün rahmetli Erbakan Hoca’nın adil düzen gömleğini yırtıp kendi kurdukları düzende sefaya dalanlar bugün işler sarpa sarınca önce 2002 ruhuna o da olmayınca 1994 ruhuna dönmekten bahsediyorlar. İronik olan tam da bu zaten çünkü 1994 ruhu dedikleri işte o yırtıp attıkları gömleğin ta kendisi.”

Millele İnatlaşılmaz

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Kanal İstanbul’u inadına yapacağız’ sözlerini hatırlatarak, “Milletle inatlaşılmaz Sayın Erdoğan. Millet iradesi ile inatlaşılmaz. Siyaset tarihi, milleti ile inatlaşan şuursuz siyasetçi çöplüğüdür. Milleti ile inatlaşanların sonuna bak, ders çıkar.” dedi.

reklam

YORUM YAP