reklam
reklam
DOLAR 32,6553 % -0.44
EURO 34,9881 % -0.76
STERLIN 41,4020 % -0.7
FRANG 36,7963 % -0.21
ALTIN 2.428,58 % -0,68
BITCOIN 65.182,33 -0.792
reklam

Akşener: ‘Kereste gibi yaşam formlarına, erkek demeye midem kalkıyor!’

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Akşener: ‘Kereste gibi yaşam formlarına, erkek demeye midem kalkıyor!’
reklam

İYİ Parti lideri Meral Akşener, kendisi hakkında sosyal medyada başlatılan ‘Fosforlu Meral’ tagine (Tag, sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşımlarının isim eklenerek etiketlenmesi) tepki gösterdi.

“Kereste gibi yaşam formlarına, erkek demeye midem kalkıyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuştu.

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da seslenen Akşener, ”Sayın Erdoğan, ortakların bir hafta önce şehitlerimizin olduğu o acı günde, Benim için sosyal medyada hakaret kampanyası başlattılar. “Fosforlu Meral” diye bir tag çalışması yapıldı. Çıkıp da iki laf edemedin. Şikayet değil, bu korkakların yüzlerine ayna tutmaktır amacım…” diye seslendi.

‘Bu nasıl bir şuur altıdır bu nasıl bir psikolojidir!’

İYİ Parti lideri Meral Akşener, konuyla ilgili özetle şu ifadeleri kullandı:

‘Geçen hafta -önünüze bakmayın utanıyorsunuz biliyorum,- ‘fosforlu Meral’ diye bir tag çalışması yapıldı. Bu tag’ın nereden niçin geldiğini beş yıl evvel yol yürüdüğümüz arkadaşlarımız bilirler. Ondan sonra benim 9 aylık erkek torunuma hem de nikâh şahidi olduğu oğlumun çocuğuna nesebi gayri sahih dedi. Bunu ifşa ettim ben birilerinin üzerine yıkıldı. Celal Adan isimli İstanbul milletvekili ve 50 doğumlu bu şahıs döndü hepimize bana, buradaki herkese sizin analarınız belli babalarınız belli değil dedi. Burada bir şeye dikkat çekmek istiyorum ben. Bu nasıl bir şuur altıdır bu nasıl bir psikolojidir. Metin Bey mahkemeye verdi. Hâkimler o ara Erdoğan’la el sıkışmışlardı ve hâkimler beraat verdiler. Bu devam etti..’

‘Bugün olmazsa Allah’ın önünde hesaplaşacağız sizlerle.’

”Madem cumhurbaşkanısın eyvallah bu ülkedeki her kadının namusunun şerefinin garantisi sensin. Can güvenliğinin can güvenliğinin garantisi sensin. Garantisi sensin derken neyi kast ediyorum hakimlerdir savcılardır. Ama sen destek verdin. Trollerin destek verdi. Hepinizi Allah’a havale ediyoruz. Bugün olmazsa Allah’ın önünde hesaplaşacağız sizlerle. Bir kadına bu manada namusu şerefi üzerine iftira atmanın Kuranı kerimde hangi ayetlerle lanetlendiğini biliyorsun.Seni Allah’a şikayet ediyorum Sayın Erdoğan. Ölüm olsa da sonunda mücadele etmezsem namerdim. Öldürülsem de tek kişi kalsam da bu mücadeleden dönersem namussuzum, şerefsizim. Bu da Müslüman bir Türk kadınının yeminidir.

Sana ters bir laf eden için bütün savcıları harekete geçiriyorsun. Failleri ki saat içinde buluyorsun ama kadınlara karşı en ağır saldırılarda ortada yoksun. Önce şunu aklına sok. Kadına hakaret etmek cinsiyetçi paylaşımlar yapmak kadına yönelik şiddetin provasıdır. Sen yapmazsan sandık geldiğinde kadınlar yapar.”

‘Biz kadınların sorunlarını siyaset üstü görmüyoruz’

”Kadının gülüşüne güvenliğine kıyafetine inancına bedeni ve hayatı üzerindeki hakkında çalışma hayatında yaşadığı eşitsizliğe velhasıl aldığı nefese bile karışmaya kendine hak gören bu nobran zihniyet bu yıl da kadınların ne kadar değerli olduğunu anlatıp durdu. Ne var ki kadınlarımız bizim için kıymetlidir deyip dertlerini görmezden gelmek, kadın konusunu siyaset üstüdür deyip hamasetten başka bir şey yapmamak ne kadınlara ne de kadınların sorunlarının çözümüler katkı sağlamaz. Biz kadınların sorunlarını siyaset üstü görmüyoruz Bizim için kadın meselesi toplumsal bir mesele olduğu kadar aynı zamanda bir demokratikleşme meselesidir. Dolayısıyla siyasi bir meseledir. Siyasi meseleleri kadınlarla el ele vererek çözecek olan kurum da siyasetin ta kendisidir. Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere kadınların yaşadığı tüm sorunlar siyasetin tam merkezindedir. İşte o yüzden biz sadece 8 Mart’ta değil nankörlerin hışmından kurtulamayan kadınlarımızın haklarında neredeyiz, şiddeti ve cinayeti, nasıl durdurabiliriz bunu düşünüyoruz.”

‘Hazine garantilerini daha da genişletme çabaları var’

İYİ Parti lideri Meral Akşener konuşmasının bir bölümünde şirketlerin hazine garantili alacaklarına da değindi: 

”Geçen hafta Meclis’e bir yasa tasarısı getirdiler. Köprüden geçenin de geçmeyenin de; havaalanından uçanın da uçmayanın da para ödediği meşhur Hazine garantili KOİ projelerini biliyorsunuz. Ağalara bu işlerdeki garanti yetmemiş olacak şimdi de yurt dışından alacakları garantilere de hazine garantisi vermek istiyorlar. Bugüne kadar birçok şirketin 127 milyar lira borcunu üstlenmek zorunda aklan Hazine’ye 50 milyar liralık yeni bir yük daha bindirecekler.”

reklam

YORUM YAP