Format Haber

Araştırmacı Yazar Lütfü Özşahin, haram üzerinden sağ el-sol el tartışmasında odak noktayı hatırlattı

Araştırmacı Yazar Lütfü Özşahin, haram üzerinden sağ el-sol el tartışmasında odak noktayı hatırlattı
19 Temmuz 2020 - 16:54

Araştırmacı Yazar Lütfü Özşahin, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’ nun, ‘sol elle yemek yemenin hoş karşılanmadığı’ değerlendirmesine twetter hesabında bir yorum getirdi.

Din İşleri Yüksek Kurulu’ nun sol elle yeme-içmenin hoş karşılanmadığı uyarısını twetter sayfasına taşıyan Lütfü Özşahin,

”Peki sağ elle tıka basa haram faiz yiyen, ihale götüren, yetim işçi, emekçi hakkı gasbeden, şehirleri betona gömen, ama asla sol elle yemek yemeyen dincilerle, keza din baronlarımızla ilgili bir fetva var mı acaba?” diye sordu.

Araştırmacı Yazar Lütfü Özşahin ‘in sosyal medyada büyük ilgi gören twetter paylaşımı şöyle:

”Diyanet; ‘Sol elle Şeytan yemek yer’ demiş, Tabii kim gördüyse peki sağ elle tıka basa haram faiz yiyen, ihale götüren,yetim işçi, emekçi hakkı gasbeden, şehirleri betona gömen, ama asla sol elle yemek yemeyen dincilerle, keza din baronlarımızla ilgili bir fetva var mı acaba?”

Araştırmacı Yazar Lütfü Özşahin kimdir:

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Dinler Tarihi alanında Yüksek Lisans, bilahere Felsefe Tarihi’nde(Siyaset Felsefesi) doktora çalışmasını bitirdi. Milli Eğitim Ba­kanlığı ve çeşitli özel kolejlerde yöneticilik ve öğret­menlik yaptı. Arapça ve İngilizce’nin yanı sıra orta derecede İbranice ve Gürcüce bilmektedir, çeşitli ulu­sal televizyonların açık oturum programlarına uzman konuk olarak iştirak eden yazarın ulusal basında, kültür ve siyaset dergilerinde yayınlanan 200’ün üzerinde ma­kalesi bulunmaktadır.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır