Format Haber

BAKIM SİGORTASI MÜJDESİ

BAKIM SİGORTASI MÜJDESİ
29 Aralık 2022 - 11:14

Alzheimer Demans Parkinson Hasta ve Hasta Yakınları Derneği Genel Başkanı SHU (Sosyal Hizmet Uzmanı) Hakan Berktaş’ın ‘Bakım Sigortası’ için TBMM’de yürüttüğü çalışmalar büyük bir müjdeyi beraberinde getirdi.

Haber: Nezih VAROL

Alzheimer Demans Parkinson Hasta ve Hasta Yakınları Derneği Genel Başkanı Sosyal Hizmet Uzmanı (SHU) Hakan Berktaş’ın TBMM’de yürüttüğü ve kanunlaşması için büyük çaba sarfettiği ‘Bakım Sigortası’ girişimi büyük bir müjdeyi beraberinde getirdi. Özellikle ileri yaşlarda bakıma ihtiyaç duyanlar için büyük önem taşıyan Bakım Sigortası’nın 2023’ün ilk yarısında gündeme gelebileceğini bildirildi. Bir gazetede kulis haber olarak verilen bilgi Alzheimer, Demans ve Parkinson hastaları ile hasta yakınlarını heyecanlandırdı.

UZUN SÜREDİR MÜCADELE VERİYORDU

Alzheimer Demans Parkinson Hasta ve Hasta Yakınları Derneği Genel Başkanı SHU Hakan Berktaş Bakım Sigortası’nın gerekliliği ile ilgili Manisa’da bir basın açıklaması yapmış, ardından TBMM’ye giderek Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban ile kanun teklifi verilmesi için görüşme yapmıştı. Daha sonra Recep Akdağ’ı da makamında ziyaret eden SHU Hakan Berktaş kanun teklifi için desteğini istemişti. Gelinen noktada Bakım Sigortası’nın 2023’ün ilk yarısında gündeme gelebileceği haberini yaptıkları girişimlerin sonuç vermesi olarak değerlendirdiklerini söyleyen Hakan Berktaş, bundan sonra konuyla ilgili daha da gayret göstereceklerini söyledi.

BÜYÜK HEYECAN İÇİNDELER

SHU Hakan Berktaş yaşanan gelişmelerle ilgili duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: “Uzun süredir üzerinde çalıştığımız Bakım Sigortası’nı ilk olarak geçen hafta Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK) 3’üncü yıl resepsiyonunda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu’nun duyurduğu haberini aldık. Hem dernek, hem 1 milyona yakın hasta ve hasta yakınına büyük bir müjde niteliğinde olan bu haberle çok şükür ki girişimlerimizin sonuç verdiğini ve hükümetimizin sorunun çözümüne iyi niyetli yaklaşımını görmüş olduk. Bu yasayla ileri yaşlardaki ihtiyaç sahiplerinin bakım giderleri sigortadan karşılanacak, isteyen özel sağlık sigortası ile bunu birleştirip farklı bir sağlık hizmeti alacak, istemeyen sağlık sigortasını içine katmayacak, devletin sağlık hizmetinden yararlanacak. Alzheimer, Demans ve Parkinson hastalarımızın ister evlerinde, ister bakımevlerinde sağlık ve bakım giderlerinin karşılanmasına yönelik destek sağlayacak Bakım Sigortası’nın, devlet destekli olarak kuvvetle muhtemel 2023’ün ilk yarısında gündeme geleceğine yönelik bu müjdeli haber, bizi, derneğimizi ve 1 milyon hasta ve hasta yakınımızı heyecanlandırmıştır.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır