Format Haber

‘Balyoz komplocuları ‘ Yargıtay’da hakim karşısındalar!..

‘Balyoz komplocuları ‘ Yargıtay’da hakim karşısındalar!..
15 Eylül 2020 - 12:08

“Ergenekon Davası’ndaki 51 Nolu DVD’nin hikayesini çoğunuz bilir. Hani gizemli şekilde ‘adli emanette kırılan’, güya içinde gizli belge ile fişlemelerin olduğu, komplonun önemli delili meşhur DVD. İşte o komplonun faili Hakim ve Savcılar bugün Yargıtay’da hakim karşısına çıkıyor.

Yukarıdaki cümle Davada, eski hakim ve savcılardan şikayetçi olanların avukatı olarak yer alan Hüseyin Ersöz’e ait.

Dava Yargıtay’ın 8. Ceza Dairesi’nde görülüyor.

Davada, eski hakim ve savcılardan şikayetçi olanların avukatı olarak yer alan Hüseyin Ersöz neler yaşandığını aktardı.

‘Balyoz komplosunda 51 Nolu DVD’yi kanıt sayan hakim ve savcılar Yargıtay’da hakim karşısına çıktı; ancak dosyada sanıkları arasında bulunan Zekeriya Öz ve Sedat Sami Haşiloğlu firari durumda.

‘Balyoz komplosunda 51 Nolu DVD gizemli şekilde “adli emanette kırılmış;  içinde güya gizli belge ile fişlemelerin olduğu belirtilerek Balyoz Kumpasına delil olarak sunulmuştu.

İşte o komplonun faili hakim ve savcılardan tutuklu bulunanlar Yargıtay’da hakim karşısına çıktı.

Bu duruşmanın Müştekisi olarak Yargıtay 8. Ceza Dairesi duruşma salonundayız. Geçmişin kudretlileri, Balyoz Davası’nın Mahkeme Başkanı Ömer Diken ile Ergenekon Davası Üye Hakimi Hüsnü Çalmuk duruşma salonunda jandarmalar arasında oturuyor ve savunma sıralarını bekliyor.

Ergenekon Savcıları Mehmet Ali Pekgüzel ve Ercan Fırat ile Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese ise tutuklu oldukları cezaevlerinden SEGBİS ile duruşmaya katılıyor.

Hüseyin Ersöz duruşma salonundaki izlenimlerini paylaştığı sosyal mesajında şunları söyledi:
”Komplo davalarda yargılananlara yaşatılan “hukuksuzluk” ve “zulüm” onlara yaşatılmasın ve adil bir yargılama olsun. Bağımsız ve tarafsız adaletin, bu ülke insanına su ve hava gibi bir ihtiyaç olduğu unutulmadan…”

Dosyanın diğer sanıkları ise firari savcı Zekeriya Öz ve üye hakim Sedat Sami Haşiloğlu.

“SAHTE DELİLLERLE YARGILAMA YAPANLARA ‘HUKUK BİR GÜN HERKESE LAZIM OLUR’ DEMİŞTİK. BUGÜN O GÜNLERDEN BİRİ”

O dönemde Ayışığı,Eldiven,Balyoz,Ergenekon adı verilen komplolar kurulmuş hatta kozmik odalarda deliller aranmıştı.

Balyoz sanıkları “bu deliller sahte” dediklerinde dikkate alınmamıştı. Mahkemelerde tartışmalı delillerle sanık sandalyesine oturtulan bu insanlar işsiz kaldı, kanser ve parkinsona yakalandı;adli sicilden dolayı mağdur oldular.

CD ile sanık sandalyesine oturtulmak istenen dönemin diğer mağdurlarından biri de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Başkanı Türkan Saylan’ dı.

18 Mayıs 2009 tarihinde kanser nedeniyle hayata veda etti.

Dernek yöneticileri, Ergenekon adı verilen terör örgütüne üye olmakla suçlandı. Ergenekon davasındaki sözde deliller arasında yer alan belgede ‘terör örgütünün yapılanması içerisinde sivil toplum kuruluşlarının “denetim altında tutulması” gerektiği yazılmıştı.

Komploların incelenmesi zamanı geldiğinde ise Ergenekon Davası’nın temyiz incelemesi sonucu ‘Ergenekon isimli terör örgütü yoktur.’ denildi.

 

 

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır