DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘Bankalardan bireysel kredilerin özenle takip edilmesini istedik.’

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Bankalardan bireysel kredilerin özenle takip edilmesini istedik.’

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan partisinin MYK toplantısında ekonomik duruma ilişkin bir sunum yaptı, ardından milletvekilleriyle ‘Ekonominin Öncelikleri’ başlıklı toplantılar gerçekleştirdi.

Bakanı Elvan, Türkiye sanayisi, ihracatı, turizmi ve gibi diğer makroekonomik verileriyle koronavirürüs salgınının dünyadaki tüm ekonomilere olumsuz yansımasından pozitif ayrıştığını vurguladı. Bakan Elvan yaptığı sunumun ardından bankaların bireysel ve kurumsal müşterilere verdiği kredilerde düzenleme öngördüklerini belirterek gerekçelerini sıraladı.

Hürriyet Gazetesi’nden Nuray Babacan’ın haberinden öğrendiğimiz kadarıyla Bakan Elvan, önce partisinin MYK toplantısında ekonominin gidişatına dair bir sunum yaptı ardından da milletvekilleriyle ekonominin öncelikleri başlıklı toplantılar gerçekleştirdi.

Lütfü Elvan; ‘kredilerin amaç dışı kullanılmasının önüne geçilecek.’

Hürriyet Gazetesi’nde Nuray Babacan’ın haberine göre Bakan Lütfi Elvan “Kurumsal kredilerde ve ödemelerinde sorun yok. Ama bireysel kredilerin sınırlandırılması için bankalarla görüşmelerimiz var, ciddi bir artış var. Bu konuda yeni tedbirler de gündeme gelecek. Bankalara bireysel kredilerin özenle takip edilmesini istedik.’ açıklaması paylaşıldı.

”Ayrıca kurumsal olarak alınan kredilerin, yani bir yatırım projesi için alınan teşvik kredilerinin, gerçekte bu proje için kullanıp kullanılmadığı konusunda yeni bir prosedür oluşturacağız. Takibi yapılacak… Yeni kredi verilirken gerçek anlamda yatırım için kullanılıp kullanılmadığı dikkate alınacak. Alınan krediye konu olan yatırımın gerçekleşme durumuna bakılacak.” ifadesini kullandı.

YORUM YAP