DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BAYRAMİÇ’ DE KİTAP COŞKUSU

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAYRAMİÇ’ DE KİTAP COŞKUSU

Cumhuriyet Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Kitap Günleri’ nin ikincisi, ilçede büyük ilgi görüyor.

Etkinliğin açılışı 23 Ekim Pazartesi günü kaymakam Alper TAŞ ve ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleşti. 29 Ekim Pazar gününe dek sürecek etkinlikte birçok kitap büyük indirimlerle kitapseverlerle buluşacak. On üç yayınevinin ve on beş yazarın katılım sağladıkları etkinliğin onur konuğu ise Türk Edebiyatının usta kalemi Osman ÇEVİKSOY’ du.

Osman ÇEVİKSOY, etkinliğe gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederken ilçe yönetiminde gördüğü uyumun mükemmel olduğunu ve bu uyumun bütün yerel yönetimlere örnek olması gerektiğinin altını çizdi. ÇEVİKSOY kendinin de emekli bir öğretmen olduğunu belirterek ilçede görüp tanıştığı öğretmenlerde gördüğü kitap ve mesleklerine olan bağlılığın da ümit verici olduğunu ifade etti. İlçede geçirdiği iki gün boyunca gerek öğrencilerin, gerekse halktan gördüğü ilginin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen ÇEVİKSOY daha sonra da Bayramiç Öğretmenevi’ nde oluşturulan Hikâye Atölyesinde yazar adaylarıyla beraber oldu.

Etkinliğe katılımın ilk günden itibaren tahmin edilenden fazla olması yayınevlerini, öğretmenleri ve ilçe yöneticilerini memnun ederken stantları ziyaret eden Bayramiç’ liler ilçeleri için bu tür etkinliklerin büyük bir şans, büyük bir nimet olduğunu belirttiler. Etkinlik vesilesiyle hem merak ettikleri birçok kitabı gayet iyi indirimlerle önlerinde bulduklarını hem de yazarlarıyla da tanışıp sohbet etmelerinin kendilerini heyecanlandırdıklarını söylerlerken yüzlerindeki mutluluk da görülmeye değerdi.

Bu tür etkinliklerin ilçelerinde yapılmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Etik’ in çok büyük gayretlerini de gözlemlediklerini belirten ilçe halkının ilçelerinin tanıtımlarına da büyük katkı sağlayan Mehmet Akif Ersoy Kitap Günleri’nin önümüzdeki yıllarda da daha da büyük katılımlarla devam etmesi gerektiğini söylediler.

Etkinliğe katılan yazarlardan, eğitimci yazar İsmail ZORBA ise etkinlik dolayısıyla ikinci kez geldiği Bayramiç’ de bulunmaktan ve gördüğü ilgiden memnuniyetini ifade ederken şunları söyledi.

“Bu tür etkinliklerin ilçeye olduğu kadar biz eğitimci ve yazarlara da büyük katkı sağladığını göz ardı etmemek gerek. Bu vesileyle görev yapıp yaşadığımız atmosferin dışındaki hayatlara da dokunabiliyor, birbirimizle de tanışarak değerlendirmeler yapma imkânları bulabiliyoruz. Bu tür etkinliklerin günümüzde maalesef ne büyük çabalarla yapıldığını tahmin edebiliyoruz. Yöneticilerin neleri göze aldıklarını, neleri aştıklarını, nelerle karşılaştıklarını çok yakından görüyoruz. Gönlümüz ufkumuzu açmak üzere kollarını sıvayan, Türkiye Yüzyılına vizyonlarıyla imzalarını atabilen, insanımız için dertlenebilen yöneticilerimizle beraber. Bu yüzden başta Sayın Bayramiç Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çınaraltı Yayınevi ve katılım sağlayan bütün yayınevleri ve yazarlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Özellikle Çınaraltı Yayınevi editörlerinden Sevgili İdris KOÇ, ailesi ile beraber etkinliğin öncesinden başlayarak eşi ve çocuğuyla birlikte yoğun şekilde evlerinden ayrı buraya gelerek emek harcadılar. Kendilerine şahsım adına ve yine fedakârca katılım sağlayan yazarlar adına şükranlarımızı sunuyorum.”

YORUM YAP