Gündem

‘Bu millete, ülkeye bu tür sosyal medya mecraları yakışmıyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Niçin YouTube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz?'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na videokonferans yöntemiyle katıldı.

Toplantıda sosyal medya kullanımına ilişkin yeni bir düzenleme üzerinde çalışma başlatıldığını duyurdu Erdoğan, çalışmanın hızlandırılması konusunda talimat verdiğini açıkladı.

Açıklamasında internet ve sosyal medya mecralarının ülkemizde bir an önce hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız.” ifadelerini kullanan Erdoğan, hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye alınacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, ”Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir. Bu ülkenin idari ve adli kurumlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız. Hukuk devleti ilkesi, demokrasinin vazgeçilmez şartıdır. Asıl bu konuda gerekeni yapmazsak demokrasiye ve hukuka aykırı davranmış oluruz” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi:

“Yalanın, iftiranın, kişilik haklarına saldırının, itibar suikastlerinin alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı