Format Haber

‘BU RAMAZAN SİGARAYI BIRAKIYORUM’

‘BU RAMAZAN SİGARAYI BIRAKIYORUM’
09 Nisan 2021 - 12:49

Manisa İl Müftülüğü’nün Yeşilay Manisa Şubesi’yle gerçekleştireceği ‘Bu Ramazan Sigarayı Bırakıyorum, Hayatıma Yeni Bir Başlangıç Yapıyorum’ kampanyası bir çok tiryakinin kurtuluşu olacak.

Haber: Nezih VAROL

Manisa İl Müftülüğü ve Yeşilay Manisa Şubesi işbirliğiyle Ramazan ayının ruhuna uygun olarak gerçekleşecek olan ‘Bu Ramazan Sigarayı Bırakıyorum, Hayatıma Yeni Bir Başlangıç Yapıyorum’ kampanyası bağımlılıkları nedeniyle sağlığını yitirmiş ve yitirme potansiyeli taşıyan sigara tiryakileri için umut oldu. İl Müftüsü Mustafa Soykök ile Yeşilay Şube Başkanı Salih Fulcun’un birlikte düzenlediği basın toplantısında kampanya ile Manisa’da yaşayan vatandaşların bağımlılıklarla ilgili bilinçlendirilmesi, toplumun sağlıklı yaşama ve manevi huzura yönlendirilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

İl Müftüsü Soykök kampanya için, “Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kaldı, bilhassa genç kardeşlerime buradan sesleniyorum, yaratıcınız bizi var etti ve bizi bize emanet etti, kalbimizi, ruhumuzu, bedenimizi, ömrümüzü her türlü kötülükten korumalıyız. Çok güzel bağımlılıklar da var, eşimiz, ailemize bağımlılık çok güzeldir, ülkeye, millete, medeniyete bağımlılık da öyle, ama biz özellikle sigara ile mücadele hususunda temel dini referanslarımızdan beslenerek sorumluluk üstlendik ve bu bağımlılıktan kurtulmanız için bu çalışmayı hazırladık, nitekim hadis-i şerife; ‘İçinizden biri bir kötülük görürse onu eliyle, buna gücü yetmezse diliyle değiştirsin, buna da gücü yetmezse kalbiyle ona karşı kin ve nefret beslesin, bu imanın asgari gereğidir’ buyrulmuştur. Gençlerimizi bu konuda aydınlatacağız, bu hususta Hz. Peygamber’in tavsiyelerini toplumla buluşturacağız” dedi.

Yeşilay Şube Başkanı Fulcun da konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “İl Müftülüğümüz ile Ramazan ayı münasebetiyle vatandaşlarımız için önemli bir fırsat olduğunu düşündüğümüz ve sigaradan uzaklaşma imkanı bulabileceğimiz kampanyamızı toplumla buluşturacağız. Tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji ve kumar bağımlılığı ile mücadele Cemiyetimizin manevi huzura ulaştığımız, kendimizi çok yönlü değerlendirme fırsatı bulduğumuz ve bu anlamda motivasyonumuzun üst düzeyde olduğu bu mübarek ayda tüm bağımlılıklardan uzaklaşmada rehabilitasyona dönük tedavi çalışmalarının sonrasında Müftülüğümüzün destekleyeceği Manevi Rehberlik Hizmeti ile birlikte başarılı olacağı inancındayız. Bu anlamda emeği geçenlere sonsuz şükranlarımı sunarım. Milletimizin ve ümmetimizin nice bayramlara sağlıklı bir şekilde kavuşmasını yüce Rabbimden niyaz ederim.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır