Format Haber

Bülent Arınç’ın ezanlardan sonra okunan salavatlar ve Sevda Noyan hakkındaki sözleri gündeme damga vurdu

Bülent Arınç’ın ezanlardan sonra okunan salavatlar ve Sevda Noyan hakkındaki sözleri gündeme damga vurdu
16 Mayıs 2020 - 1:40

Bülent Arınç ‘ın ezanlardan sonra okunan dualar için sarf ettiği sözler sosyal medya gündemine oturdu: ”İnsanları nefret mi ettiriyoruz yoksa insanların dini duygularını daha mı canlı tutuyoruz? Bana kalırsa bu bir ‘bid’at” dedi.

Youtube’da Kemal Öztürk’ün programına katılan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, “Her gün yatsı ezanı okunuyor. Camide kimse yok. cemaat de yok zaten. Namaz da kılınamıyor. Ama arkasından aziz kardeşim 15 dakika salavatlar, Mevlid-i Şerif’ler, dualar…

Böyle bir şey bir defa olur benim bildiğim.” dedi Ezanlardan sonra okunan dualar için “Bana kalırsa bu bir ‘bid’at’tir. İnsanları nefret mi ettiriyoruz yoksa insanların dini duygularını daha mı canlı tutuyoruz?” dedi. ”Her gün Mevlid-i Şerif gibi ezanın Ataşehir escort telefon arkasından öğlen de var böyle bir şey daha kısa, ikindi de var böyle bir şey daha kısa. İnsanları nefret mi ettiriyoruz yoksa insanların dini duygularını daha mı canlı tutuyoruz. Sen iyi bir iletişim uzmanısın bu konuda anketçilere bir şeyler sorsalar iyi olur.”

Bülent Arınç ‘ın özellikle ”İnsanları nefret mi ettiriyoruz yoksa insanların dini duygularını daha mı canlı tutuyoruz?” bu sözleri sosyal medyada çokça tartışılıyor.

Bülent Arınç’ ın Sevda Noyan hakkındaki sözleri de sosyal medyaya damga vurdu

Bülent Arınç, Gazeteci Kemal Öztürk’ün YouTube programında, Sevda Noyan ve sözleri hakkında da görüşlerini açıkladı. Sevda Noyan, Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu ‘Arafta Sorular’ programında, ”Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır.” sözlerini değerlendirdi.

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, ”Bu kadının komşuları neler hissedecekler? Komşuları korkacak bu kadından. Ben olsam korkarım. ‘Bu ne cani bir kadın, eline bir şey geçse kapımızı çalıp bizi kesecek’ diye korkarım” ifadesini kullandı.

”Bu iki şuursuz yüzünden millet başörtüsünden nefret edecek hale gelecek.”

 

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır