Format Haber

Çelik kasaya rağbet arttı!..

Çelik kasaya rağbet arttı!..
08 Eylül 2020 - 23:52

Ayda bin adet satılan çelik kasada satışlar şu sıralar 4 bine fırladı. Konuyla ilgili olarak Dünya Gazetesi’ nden M. Tekin Çiçek’ in haberine göre Çelik kasa üretim üssü Gaziantep’te firmalar bir ay sonrasına teslim tarihi verirken, internetten satışlar da büyük ilgi görüyor. İnternet aramalarında da özellikle ev tipi ve ofis tipi çelik kasalar rağbet görüyor.

Türkiye’nin önde çelik kasa üreticilerinden birinin başkanı olan Orhan Kıratlı, mayıs ayından itibaren ev ve ofis tipi çelik kasa satışlarında büyük artışlar yaşandığını söyledi.

”Özellikle bu ürün grubunda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 80 artış oldu. Ama pandemi öncesine göre dört katına çıktı diyebiliriz. Halkımızın daha çok büyük ölçülerde ve güvenlik derecesi yüksek kasaları tercih etmekteki en büyük sebebi pandemiden dolayı her an nakit paraya ihtiyaç duyulabileceği korkusundan kaynaklandı.”

Kıratlı, salgından sonra zincir marketlerin çelik kasa taleplerinde yüzde 30 artış olduğunu belirterek,“Şu an Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep satış ofislerimizde ve depolarımızda yüksek güvenlik derecesine sahip ürün stokları tamamen tükendi. Ayrıca yüksek güvenlikli çelik kasalar için yeni bir üretim bandı oluşturduk. Buna rağmen bu tip çelik kasalara 15 gün termin süresi vermekteyiz” dedi.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    © Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır