Format Haber

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: ‘Türkiye bütün sorunları aşma kapasitesine sahiptir.’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: ‘Türkiye bütün sorunları aşma kapasitesine sahiptir.’
05 Haziran 2020 - 13:43

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin İl Başkanları toplantısında konuştu. Video konferans ile gerçekleştirilen oplantıda Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye ve örgütlerin başarılı bir performans sergilediklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, pandemi sürecinde yürüttükleri çalışmalardan dolayı İl başkanlarını kutladı. Son haftalarda ani hava değişiklikleri nedeniyle yaşanan sorunları da gündeme getiren Kılıçdaroğlu, “Yaşanan ciddi bir sorun vardı sıcaklığın çok yükselmesi ve ardından soğuk havanın gelmesi ürünlere zarar vermişti. 19 ile, milletvekili arkadaşlarımız önümüzdeki hafta gidecekler. Hasarın en yoğun olduğu yerlerden gelen raporla politika oluşturmaya özen göstereceğiz” diye konuştu.

Ülkenin sorunu çok ama hepsini aşabilecek güçteyiz’’

Kısır tartışmalardan kaçınmak gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Önemli bir konu olmadığı sürece bu kısır tartışmalara girmeyeceğiz. ‘’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ‘’Ülkenin sorunu çok ama hepsini aşabilecek güçteyiz. İlk seçimde iktidara geleceğiz. Türkiye’nin, sorunlarla boğuşan değil başarılarıyla övünen bir ülke olacağını lütfen her ortamda vurgulayın….

’’Herkesin inancına saygılıyız. Negatif dil kullanmamaya çok özen göstermek lazım. Kullanacağımız dil şu; ‘Türkiye bölgenin en güçlü devletidir, Türkiye bütün bu sorunları aşma kapasitesine sahiptir” dedi.

“Kısır tartışmalara girmeyeceğiz.’’

‘’İnanç işlerine, diyanet işleri, müftülük, kilise, cemevi bu tartışmaların hiçbirine girmeyeceğiz. Bu tartışmaların tamamen dışında kalacağız. Neden, herkesin inancına saygılıyız da ondan. Herkesin inancına saygılıysak bu tartışmalar sadece iktidarın tetiklediği ve tartışmalara taraf olursak bizim de maşa olduğumuz bir konu ortaya çıkar.

Bu tartışmalara girmeyeceğiz. Asker, genelkurmay konuları, buraya da girmeyeceğiz. En başından beri ‘Camiye, kışlaya ve yargıya siyaset girmeyecek’ dedik. Dolayısıyla bizim tartışmaya gireceğimiz alan esnafın, çiftçinin, KOBİ’nin sorununu tartışacağız, çevrenin sorununu tartışacağız.

Yani doğrudan vatandaşı, halkı ilgilendiren ve bir sorunla karşı karşıya kalan bizden çözüm bekleyen vatandaşın sorununa kilitleneceğiz ve ona çözüm üreteceğiz.

Negatif dil kullanmamaya da bütün il başkanlarımızın çok özen göstermesi lazım. Kullanacağımız dil şu; Türkiye bölgenin en güçlü devletidir, Türkiye bütün bu sorunları aşma kapasitesine sahiptir.’’

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır