DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘CHP siyasi etik kanunu teklifini 30 Temmuz 2019’da verdi’

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
‘CHP siyasi etik kanunu teklifini 30 Temmuz 2019’da verdi’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özel, Milletvekillerinin milletten aldıkları yetki ve görev gereğince görüşlerini ifade ettiğini dile getirerek organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in iddialarını anımsattı: ”Bu görüşler eğer belli sınırların ötesine geçiyorsa bunun nasıl bir denetime tabi olduğunun da kanunlarla belirlendiğini söyledi.

Özel, şunları kaydetti:

”Hodri meydan, araştırma komisyonu kuralım diyoruz; AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ‘AK Parti’nin hatası varsa bireysel olarak, bunun gereğini AK Parti yapar.’ diyor. Bu kadar korkunç bir yaklaşım olur mu? İçişleri Bakanı, odasına Çanakkale İl Başkanınızı çağırıp birtakım parti içi kumpaslar çevirdi de partinin kurallarına aykırı bir iş yaptı da onun hesabını soracaksan bu iş parti içinde görülür. Demirören, krediyi sizin Mamak ilçe teşkilatınızdan mı almış da bu işi parti içinde çözeceksiniz?” şeklinde konuştu.

CHP olarak bu konuda verdikleri önergelerin reddedildiğini, yine de önerge vermeye devam edeceklerini kaydeden Özel, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, siyasi etik kanunu teklifini hatırlattı.

Özel, CHP olarak bu konudaki kanun teklifini 30 Temmuz 2019’da verdiklerini belirtti.

Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve üç grup başkanvekilinin imzasını taşıyan 17 maddelik kanun teklifinin şu an komisyonda olduğunu belirterek, “Biz oldukça yeterli ve kapsamlı olduğunu düşünüyoruz. Sayın Bahçeli şurasını geliştirelim derse çok büyük memnuniyet duyarız.” açıklamasını yaptı.

CHP olarak bu konuda verdikleri önergelerin reddedildiğini, yine de önerge vermeye devam edeceklerini kaydeden

YORUM YAP