DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP’den Coşkulu 30 Ağustos Kutlaması

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’den Coşkulu 30 Ağustos Kutlaması

Manisa’da 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle sabah saatlerinde gerçekleştirilen resmi protokol kutlama törenin ardından CHP Manisa il başkanlığı önderliğinde sivil toplum örgütlerinin katılımlarıyla alternatif kutlama töreni gerçekleştirildi. Alternatif kutlama törenine CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP’li Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, Yunusemre İlçe Başkanı Av. Yalçın Arcak, ADD Manisa Şube Başkanı Hamza Kopal, partililer, bir çok sivil toplum örgütü ile sendika temsilcileri katıldı.

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban törende yaptığı konuşmada, 20 yıllık AKP iktidarı döneminde Atatürk’ün ilkelerine ve cumhuriyetin değerlerine savaş açıldığını ifade ederek,  ”Ama bizler olduğumuz sürece Cumhuriyet değerleri ile hesaplaşanlar başarılı olamayacaktır. Atatürk ile hesaplaşanlar başarılı olmayacaktır. Bu ülkede laikliği, cumhuriyeti ve çağdaşlığı savunanlar son sözü söyleyecektir. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Atatürk’ün kurduğu ülkenin yağmalanmasına seyirci kalanların ve cumhuriyetin değerlerine saldıranların hesabı ilk seçimde sandıkta görülecektir.” dedi.

“GEREKEN CEVABI SANDIKTA ALACAKLAR”

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ise törende yaptığı konuşmada dünyanın esas düşmanının emperyalizmin olduğunu belirterek, gelecek nesillere bu düşmanın en iyi şekilde anlatılması gerektiğini savundu.
20 yıllık AKP iktidarı döneminde Atatürk ilkelerine ve cumhuriyetin değerlerine yönelik savaş açıldığının altını çizen CHP’li Bakırlıoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Atatürk’ü unutturmaya çalışanlar şunu bilsinler ki onların bu boşuna çabaları bizim Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin etrafından çok kenetlenmemize yol açmaktadır. Atatürk biat etmek değil, birey olmaktır. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet değerleriyle ve ilkeleriyle savaşı olanların unutmasınlar ki bizimle de savaşı vardır. Bundan önce karşılarında olduğumuz gibi bundan sonrada karşılarında olmaya devam edeceğiz. Onlar en kısa sürede sandıkta gereken cevabı alacaktır.”

Törende konuşan CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Yalçın Arcak, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, CHP’li Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’de Cumhuriyetin değerleri ile Atatürk’ün ilkelerinin yılmaz bekçileri olacaklarını ifade ettiler.

Konuşmaların ardından törene katılanlar Milli Egemenlik ve Atatürk Anıtı’nın önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

YORUM YAP