DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP’li Balaban: Manisa Kılıçdaroğlu’nu Bağrına Bastı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
CHP’li Balaban: Manisa Kılıçdaroğlu’nu Bağrına Bastı

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 30-31 Mart tarihleri arasındaki 2 günlük Manisa programına değerlendirdi.
CHP İl Başkanı Balaban yaptığı açıklamada, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun iki günlük Manisa programında ziyaret ettiği tüm ilçelerde coşkulu bir şekilde karşılandığını belirterek, “Manisa iki gün boyunca sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu bağrına bastı.” değerlendirmesinde bulundu.

“MANİSA SİYASETİ İÇİN BİR İLK OLDU”

CHP Manisa İl Başkanı Balaban açıklamasında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun gençlerle biraraya geldiği ‘Gençlik Buluşması’nın Manisa siyasi tarihinde bir ilk olduğunun altını çizerek şu ifadelere yer verdi: “Özellikle Manisa Merkez’de gerçekleştirilen Gençlik Buluşması tüm örgütümüz için çok değerli bir buluşma olmanın yanında gençlerin özgürce diledikleri soruları sormaları ve Genel Başkanımızın bu sorulara tek tek, samimi bir şekilde cevap vermesi Manisa siyaseti için bir ilk oldu. Aldığımız geri dönüşler doğrultusunda biliyoruz ki gençler demokrat amcalarını çok sevdiler.”
CHP’li Balaban açıklamasında ayrıca, Sarogöl’deki çiftçi ve muhtarlar buluşmasına da değinerek, “Sarıgöl’de düzenlenen çiftçi buluşmasında yaptığım konuşmada da söylediğim gibi çözümlerin mimarı Genel Başkanımız Millet İttifakının iktidarında, millet ittifakı ortakları ile bu çözümleri ivedilikle hayata geçirecektir. Bu buluşma hem Sarıgöl hem de bölge çiftçileri için bugüne kadar yapılmayan, geleceğe umut saçan başarılı bir toplantı oldu.” diye konuştu.

MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI KAYDA’YA TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Salihli ilçesindeki kamyon şoförleriyle buluşacağı 67-70 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi’nde toplantı yapmasına izin vermeyen MHP’li Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya tepki gösteren CHP’li Balaban, yapılanı nezakete sığmayan bir davranış olduğunu ifade etti.
MHP’li Belediye Başkanı Kayda’nın her türlü engellerine rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun kamyon şoförü esnafıyla bir araya gelerek sıkıntılarını dinlediğini belirten CHP’li Balaban şöyle konuştu: “Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın siyasi nezaketen sığmayan davranışı sebebiyle kooperatifte yapılamayan ancak tüm engellemelere rağmen geniş bir katılımla yapılan kamyon şoförleri toplantısında yaşanan sıkıntıları dinleyen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu sorunların çözümlerinin ancak Millet İttifakı’nın iktidarı ile sağlanabileceğine vurgu yaptı.”
ESNAF VE İLÇE ZİYARETLERİNE DEĞİNDİ

CHP’li Balaban açıklamasının devamında, kent merkezinde gerçekleştirilen esnaf ziyareti ile ilçelerde gerçekleştirilen temel atma ve toplu açılış törenleri hakkında da değerlendirmede bulunarak şöyle konuştu: “Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde yaptığı esnaf ziyaretleri ile hem esnaflarımız hem de vatandaşlarımız ile sohbet ederek sıkıntılarını dinleyen Genel Başkanımızın karşılaştığı yoğun ilgi ve sevgi sayesinde gördük ki Manisa’da Türkiye gibi CHP iktidarını istiyor, CHP iktidarına hazır, buradan bir kez daha erken seçim çağrımızı yineliyoruz. Bugün Türkiye’nin dört bir yanında kadınlar haksızlıklar ve hukuksuzluklarla mücadele ederken Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Akhisar’da çevre ilçelerimiz Soma, Kırkağaç ve Gölmarmara’dan da gelen kadınların da katılımıyla düzenlenen kadın buluşmasında sıkıntılarını ve sorunlarını dinlemesi ve çözümlerini anlatması da kadınlar ve yaşadıkları birçok sorun için çok önemli bir adım oldu. Biliyoruz ki bu sorunların çözümü ancak iktidarın değişmesi ile mümkün. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi İstanbul Sözleşmesi iktidara geldiğimiz ilk hafta tekrar yürürlüğe girecek ve kadınlar hak ettikleri haklarına yeniden kavuşacaklar. Bugün sadece İstanbul Sözleşmesinin yeniden yürürlüğe girmesi bu sorunlara tek başına çözüm olmayacaktır. Temsilde, çalışma hayatında ve toplumsal yaşamın her noktasında adaletin sağlanması büyük bir önem taşımaktadır. Bu adaletin sağlanması için mücadelemize devam edeceğiz. Genel Başkanımız sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla Manisa’nın gözde ilçeleri haline gelen Alaşehir, Akhisar, Turgutlu ve Saruhanlı’da Belediye Başkanlarımızı ziyaret ederek 3 yıl gibi kısa bir sürede yaptıkları başarılı çalışmaları takdirle dinleyerek tebriklerini sundu. Turgutlu’da temel atma törenine Akhisar’da da toplu açılış törenlerine katılarak konuşmalar yaptı ve şeffaf ve sosyal demokrat belediyeciliğin önemine bir kez daha vurgu yaptı.”

“KILIÇDAROĞLU 2 GÜNLÜK ZİYARETİ İLE MANİSA VERDİĞİ DEĞERİ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ”

CHP’li Balaban açıklamasının son kısmında partisini genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun 2 günlük kent ziyaretinde Manisa’ya verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdiğini vurgulayarak sözlerini şöyle sonlandırdı: “İki günlük yoğun bir programla Manisa ziyaretlerini tamamlayan ve bizleri onurlandıran Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na en içten duygularımızla teşekkür ederiz. Program öncesinde ve program esnasında her zaman bizlere desteğini esirgemeyen Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel başta olmak üzere Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun, Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanımız, İstanbul Milletvekilimiz Erdoğan Toprak’a, Manisa Milletvekillerimiz Bekir Başevirgen ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’na, komisyon Milletvekillerimiz Abdurrahman Tutdere, Mürsel Alban, Ednan Arslan, Polat Şaroğlu, Ensar Aytekin, Ayhan Barut’a, Gençlik Buluşması’nda bizlerle birlikte yoğun emek veren PM Üyemiz, İstanbul Milletvekilimiz Özgür Karabat başta olmak üzere PM üyemiz Sevgi Kılıç, Gençlik Kolları Genel Başkanımız Gençosman Killik ve Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ederiz. Bizleri bu süreçte yalnız bırakmayan değerli basın mensubu arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz. Ama en çok da bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan büyük CHP Manisa ailesine, gençlik kolları ve kadın kollarına verdikleri büyük emek ve yaptıkları fedakarlıklar için teşekkür ederiz. Sayın Genel Başkanımız bir yılda ikinci kez Manisa’ya gelerek ve yoğun programına rağmen iki gece Manisa’da kalarak ilimize verdiği önem ve değeri bir kez daha göstermiştir. Bizler Manisa’yı da Türkiye’yi de çok seviyoruz ve Türkiye’nin bugününü değil yarın yaşayacağı güzel günlerini düşünerek, bu güzel günler için çalışarak yolumuza devam edeceğiz. Kimse umutsuzluğa kapılmasın bugün Türkiye’nin her sorununa sunduğumuz çözümlerle iktidara hazırız, gümbür gümbür geliyoruz.”

YORUM YAP