Format Haber

CHP’Lİ ŞEHZADELERİN HUKUK SAVAŞI

CHP’Lİ ŞEHZADELERİN HUKUK SAVAŞI
14 Nisan 2021 - 22:34

CHP Şehzadeler Belediye Meclis Üyesi Emrah Azboy, katı atık tarife raporuna karşı Manisa 1.İdare Mahkemesi’ne açtıkları yürütmeyi durdurma talepli iptal davasında mahkemenin yürütmeyi durdurduğunu duyurdu.

Azboy, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Öncelikle Bugün ki Basın açıklamamızı basın organlarına baskı kurup ‘Haber Yapmayın!’ diyen Şehzadeler Belediyesi Yönetimini Kınıyoruz! Kıymetli Şehzadeler halkı; Bizler sizlerin oy vererek seçtiği ve belediye meclisine gönderdiği meclis üyeleri olarak, seçim meydanlarında, sokaklarda, kahvelerde hakkınızı gözetmek ve kollamak için mücadele edeceğimize dair söz verdik ve daima bunun bilinci ile çalışıyoruz. Son yıllarda ülkemizi kasıp kavuran büyük ekonomik kriz ve son 2 yıldır dünyayı esir alan koronavirüs pandemisinin yol açtığı sağlık ve ekonomik sıkıntılar yurttaşlarımızın cebindeki kuruşu dahi değerli hale getirmiştir. Öncelikle Şehzadeler Belediyesi Katı Atık Tarife Raporu hukuka aykırıdır. Bizler bu hukuksuz kararın 1 Aralık 2020 tarihindeki Şehzadeler Belediye Meclis toplantısında oylanması esnasında tarifenin reddedilmesi için muhalefet ettik ve ret oyu verdik. Bu tarife bu haliyle geçerse geçen yıl olduğu gibi mahkemeye de taşınabileceğini dile getirdik, fakat tarife Çumhur İttifakı yani AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi. Hukuka aykırı alınmış bu meclis kararını ben de sizlerin oyları ile meclise gönderdiğiniz kardeşiniz olarak bu zor ülke koşullarında hakkımızı ve hukukumuzu korumak amacıyla davanın teknik ve hukuki desteğini de Manisa Yurttaş İnisiyatifinin vermesi ile katı atık tarife raporuna karşı Manisa 1. İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma talepli iptal davasını açtık. Mahkeme 18/03/2021 tarihinde ‘YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VEREREK’ bu hukuksuz tarifenin bir an önce durdurulmasına hükmetti.

Şimdi Şehzadeler Belediye Başkanı Sayın Ömer Faruk Çelik ve MASKİ yönetime sesleniyorum. Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını derhal uygulamanız için sizleri hukuka uygun davranmaya davet ediyorum. Şehzadeler halkına ve kamoyuna saygılarımla.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır