Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bir ay aranın ardından grup toplantısında konuştu. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları karşısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek veren Erdoğan,

”Son dönemde ülkemizdeki güven ve istikrar iklimini hedef alan saldırıların gerisinde insanımızın elindeki bu büyük imkanı alarak gençlerimizi karamsarlığa sürükleme olduğu açıktır. Oyunları, tuzakları bozacağız. Bu sinsi operasyonu akamete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. ” dedi.

Erdoğan konuşmasında “Rize geliniyim” diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ”Gelin hanım beni Netanyahu’nun yanına koyuyor.” diyerek Rizelinin ileri gitmeden bir ‘ders’ verdiğini söyledi ve “Daha neler olacak neler” dedi. ”Bütün bunlarla beraber bizler hep bu ülkede gerçekten saygıya dayalı bir siyasetin yanında olduk, saygıya dayalı bir siyasetin oturmasını istedik, bunun çalışmasını yaptık yapmaya da devam ediyoruz.

İÇİŞLERİ BAKANIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ:

”Amacımız yargının daha iyi işlemesi, hukuk devletinin tüm unsuruyla tahkim edilmesidir.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Geçmişte etki sahibi olan suç örgütlerini 19 yıl boyunca ellerindeki imkanları alarak birer birer çökerttik. Bir dönem ülkenin dört bir yanında türemiş, kerameti kendilerinden menkul, sözde babaların racon kestiği Türkiye’yi hukuktan başka yöntemlerin geçerli olmadığı bir seviyeye getirdik. Uyuşturucu suçları ile mücadele ederken kimsenin gözünün yaşına bakmadık. Dünyada uyuşturucu suçlarına en ağır ceza verilen ülkelerin başında geliyoruz. Sadece son 3 buçuk yılda 750 bine yakın uyuşturucu suçu şüphelisi gözaltına alınmıştır. Organize suç örgütlerine karşı 5 yılda 21 binden fala kişi gözaltına alınmış, 8 bine yakın kişi tutuklanmıştır. Kaçakçılık operasyonlarında da tarihi rekorlar kırılmıştır. Suç sayıları azalırken suçların aydınlatılma oranları da giderek yükselmektedir…

”Ülkede mikserler var. İçişleri Bakanımız Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkedeki huzur ikliminden duyulan rahatsızlık var. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanı’mızın yanında olduk ve yanında olacağız.” dedi.