Format Haber

DGYD Başkanı Özen: ‘Emperyalist güçler ve onların işbirlikçileri mutlak geldikleri gibi gitmeye mahkumdurlar.’

DGYD Başkanı Özen: ‘Emperyalist güçler ve onların işbirlikçileri mutlak geldikleri gibi gitmeye mahkumdurlar.’
19 Mayıs 2020 - 13:01

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılı nedeniyle açıklamada bulunan Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen emperyalist güçlerinin gözlerinin nazlı ve güzel bir gelin misali sürekli Türkiye’nin üzerinde olduğunu kaydederek günümüzde de 19 Mayıs ruhuna sahip çıkmanın ve emperyalizme karşı taviz vermeden durmanın önemine vurguda bulundu.

Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, Türk devleti ve milleti sadece kurtuluş savaşında emperyalist oyunlara maruz kalmamış günümüzde dahi iç ve dış işbirlikçilerle egemen güçler arasında adeta bir kuşatma altında bulundurulmaya zorlanmıştır. Bu Türkiye ve vatan düşmanlarına vereceğimiz cevapla Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal’in ve kahraman ecdadımıza verdiği hesap aynıdır. O günde geldikleri gibi gitmişlerdi bugün de vatanımıza, devletimize her fırsatta göz koymaya kalkan emperyalist güçler ve onların işbirlikçileri mutlak geldikleri gibi gitmeye mahkumdurlar” dedi.

“Türk devleti ve milleti sadece kurtuluş savaşında emperyalist oyunlara maruz kalmamış günümüzde dahi iç ve dış işbirlikçilerle egemen güçler arasında adeta bir kuşatma altında bulundurulmaya zorlanmıştır” diyen Özen, “Bu şartlarda dahi bu millet ve devlet hala bölünmemiş, parçalanmamış ve emperyalistlerin oyunlarına karşı direncini 1919’da olduğu gibi muhafaza etmişse bunda milli bir şuura sahip olunması, tam bağımsızlık ve kayıtsız koşulsuz ulusal egemenliğine sahip çıkıyor olması yatmaktadır. Yine bu zenginlik ve kudreti büyük önder, “Tam bağımsızlık demek, elbette, siyaset, maliye, iktisat, adalet, askerlik, kültür gibi her alanda tam bağımsızlık ve özgürlük demektir. Bu saydıklarımın herhangi birinde bağımsızlıktan yoksunluk, ulusun ve ülkenin gerçek anlamı ile bütün bağımsızlığından yoksunluğu demektir. Biz, bunu sağlamadan ve elde etmeden başarıya ve esenliğe erişeceğimiz kanısında değiliz…” sözleriyle açık ve net şekilde ortaya koymuştur” dedi.

Kurtuluş Savaşı’nın kökeninde “antiemperyalist” ve “antikapitalist” düşüncelerin kutsal harcını taşıdığını Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu sebepten dolayı kurtuluş savaşımızın ve bağımsızlık ateşiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önderi Mustafa Kemal Atatürk ve onun fikirlerini, devrimlerini ve mücadelesini yıllar geçse de ilk günkü gibi yaşatan Atatürkçülük emperyalistlerin en büyük korkusu olmuştur. Çünkü Atatürk bugünkü emperyalist ilişkileri daha o günden görmekteydi. Ancak Atatürk’ün bütün dünyaya duyurduğu bu ilerici düşünceleri maalesef özellikle Atatürk’ün ölümünden sonra gününü kurtarma kaygıları ve değişik hırs sebeplerinden dolayı yanlış algı yönetimleriyle farklı yerlere çekilmek istense de gelecek kuşakları Atatürk sevgisi ve Atatürkçülükten koparmayı başaramamıştır. Bu husus dahi Atatürk’ün gençliğe olan güveninde haklılığını bir kez daha ortaya koymaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı Atatürk’ü sadece belirli kriterler ve kalıplara oturtulmuş programlar doğrultusunda anmak yeterli değildir. Atatürk’ü gerçek nitelikleriyle tam olarak tanımalı, bize emanet ettiği ilke, devrim ve düşünce sistemini ileriye en iyi şekilde taşımanın gayretini göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılını en içten dileklerimle kutluyor, Başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı rahmetle, minnetle anıyorum.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır