Gündem

‘Deva Partisi’nin hedefi korku siyasetini umut siyasetine çevirmek!’

'Dış güçler hep vardı. Havada- suda ki mikroplar, virüsler gibi hep vardır, önemli olan bağışıklığınızın iyi olmasıdır'

Deva Partisi Manisa İl Yönetiminin tanıtımı yapıldı.

Program eski Ticaret ve Sanayi Bakanı ve Deva Partisi Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün ile Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin’in katılımıyla Manisa Anemon Otel Havuzbaşı’nda gerçekleşti.

Gerçekleşen toplantıda Türkiye’nin yanlış yönetildiğini ve korku siyasetinin hakim olduğunu kaydetti.

Ergün hedeflerinin korku siyaseti umut siyasetine çevirmek olduğunu ifade ederek, “Her derdin Deva’sı vardır. Türkiye’nin derdinin Devası, Deva Partisinde” dedi.

Deva Partisi’nin kuruluş sürecini, amaç ve hedeflerini dile getiren Deva Partisi Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün isim vermeden iktidarı sert bir şekilde eleştirdi.

“Yaşanan olumsuzluklara dış güçler deniliyor, dış güçler hep vardı. Havada ki, suda ki mikroplar, virüsler gibi hep vardılar, önemli olan bağışıklığınızın iyi olmasıdır” dedi. Ergün,

“Bağışıklığınız iyi olursa, yediğinize, içtiğinize, alışkanlıklarınıza dikkat ederseniz korkmanıza gerek kalmaz. Çok konuştukça güven kaybediyorlar, nasıl oluyor da bunu görmüyorlar. İstatistik rakamlarla oynayarak  güven kaybediyorlar. İstatikçiler enflasyon için fiyat almaya çıkacağı zaman bir market seçiyorlar ve orayı arayıp, belirlenen saatler arasında pakette ki ürünlerde indirim yapıyorlar. Sadece o markette bu uygulanıyor ve rakamlarla oynanıyor. Bu yaklaşımla belki günü kurtarırsınız ama ülkenin geleceğine yönelik kötülük yaparsınız. Bir tavsiyemiz var, Allah aşkına bu zihniyeti, bu kafayı değiştirin. Cumhuriyetimizin Yüz yılı da bizim tarihimizdir, başarılarımızı büyütüp hatalarımızdan ders çıkarmalıyız. Mevcut siyaset büyüyen sorunlara çözüm bulamıyor, bu şartlarda yeni parti oluşumları kaçınılmazdır, bir çıkış yolu aranıyor ve tek bir çıkış yolu var, o da demokrasinin, hukukun, ekonominin yeniden tesis edilmesidir” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’DE SİYASETİN YENİ ADRESİ DEVA PARTİSİ

Deva Partisi Manisa İl Tanıtım Programına Deva Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Deva Partisi Kurucular Kurulu Üyesi  ve Genel Merkez Yöneticisi İbrahim Dönertaş, Deva Partisi Manisa Kurucu İl Başkanı Süreyya Sakınç, Manisa İl Kurucularından Cansın Tunçdirek ve Sertaç Teker ile parti il ve ilçe yöneticileri katıldı.

DEVA PARTİSİNE YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR

Gerçekleşen tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Deva Partisi Manisa İl Kurucu Başkanı Süreyya Sakınç da partilerine yoğun bir ilginin olduğunu kaydetti.

Sakınç sözlerine şöyle devam etti, “Ortak aklı koruyarak Manisa’mızın kanaat önderleriyle yaptığımız görüşmelerde dahil olmak üzere danışma toplantıları şeklinde partimizin yönetim kurularına girmek isteyen arkadaşlarımızı daha yakından tanıma ve belirleme imkanımız oldu. Listelerimizde siyasi yelpazenin her kesiminden ve hiç siyaset yapmamış arkadaşlarımız bulunmaktadır. Genç ve kadın kotalarımıza azami özen gösteriyoruz. Deva Partisi Manisa Kurucu İl Başkanı olarak, liyakate sahip kadrolarla hareket edeceğimi, serinkanlı, sakin, incelikli bir siyasi dilden asla taviz vermeyeceğimi belirtmek isterim.”

Program konuşmaların ardından İl Yönetiminin tanıtımı ve belirlenen İlçe Başkanlartına mazbatalarının verilmesiyle son buldu

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı