Format Haber

‘Diyalog masası milletimize güven, gelecekle ilgili umut vermiştir’

‘Diyalog masası milletimize güven, gelecekle ilgili umut vermiştir’
21 Şubat 2022 - 22:56

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin, ‘Gelecek Buluşmaları Yıllık Değerlendirme Kampı Kapanışı’nda konuştu. Altılı masa’ya gelen eleştirilere yanıt veren Davutoğlu, ”Bu masa milletimize güven, gelecekle ilgili umut vermiştir.” dedi.

”Bizim 6 liderin bir araya gelerek verdiği uyum, diyalog, güven tablosu karşısında karşımızda da bir altılı masa var. O altılı masa köşeli bir masa. Herkesin birbirini iterek köşe kapmaya çalıştığı bir masa.”

Davutoğlu’nun konuşmasında iktidarı eleştirerek, ”Türkiye’de büyük bir yangın var. Halkımız açlık sınırında yaşamanın çilesini çekiyor. Aydınlarımız, düşünürlerimiz, yazarlarımız, akademisyenlerimiz baskılardan şikâyet ediyor. Bütün toplum yoksulluk yanında bu yoksulluğun ana sebebi olan yolsuzluklardan, nepotizmden, mülakat sisteminden şikâyet ediyor.” dedi.

Son dönemde 6 siyasi partinin bir araya gelmesinin önemini vurgulayan Davutoğlu, ”O masa ortaya çıkan tabloyla milletimize şu mesajı vermiştir: Kimsenin sizi korkutmasına izin vermeyin, biz buradayken, din ve vicdan özgürlüğü asla tehdit edilemez.” ifadesini kullandı.

KİMSE YOLSUZLUKLARI 28 ŞUBAT ÜZERİNDEN ÖRTEMEZ

”Asla kimse bir daha 28 Şubat rüyası göremez. Kimse 28 Şubat üzerinden de yolsuzlukları örtemez. O masada cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tek adama dayalı yaklaşımı yerine ortak aklı devreye sokan ve demokrasi tarihinin en geniş kapsamlı uzlaşı masası ortaya çıktı.” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır