DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘Dünyada paradigmalar değişti ancak Türkiye kıymetini koruyor’

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
‘Dünyada paradigmalar değişti ancak Türkiye kıymetini koruyor’

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Mustafa Şentop TBMM Parlamento heyetiyle resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İspanya‘da Senato Başkanı Ander Gil ile görüştü. Ziyaret Meclis düzeyinde 27 yıl sonra ilk kez yapılıyor.

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İspanya ziyareti kapsamında IE Üniversitesi KüreseI İlişkiler ve Kamu İşleri Okulu akademisyenleri ve farklı düşünce kuruluşlarından uzmanlarla da bir araya geldi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Küresel International Relations Center’a (IE) yaptığı açıklamalarda, dünyada paradigmaların değiştiğini ancak Türkiye‘nin kıymetinin değişmediğini belirtti. ”Türkiye dünyanın en varlıklı ülkesi değil lakin en cömert ülkesi” dedi.

Şentop yaptığı açıklamada, “Dünyanın en güçlü ülkesi değiliz ancak en cömert ülkesiyiz. Türkiye en çok mülteciyi barındıran ülke” dedi; “Dünya koşulları, paradigmalar, fikirler değişiyor fakat Türkiye’nin ehemmiyeti değişmiyor.”

“BİZDE 4 MİLYON GÖÇMEN VAR”

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un “Bütün mültecileri biz mi alacağız, biraz da Türkiye alsın” açıklamasına değinen Şentop, “Bu yaklaşım realiteden uçuk, kopuk. Bunusöyleyecek olsak biz söyleriz. 100-200 tane göçmen alıyor, bizde 4 milyon göçmen var. Sahiden kopuk bir açıklama.” ifadesini kullandı.

YORUM YAP