Gündem

EBA, dünya genelinde internete en çok ziyaret edilen 3’üncü site oldu

Türkiye eğitim alanında örnek gösterilebilecek bir uzaktan eğitim yapısını hayata geçiriyor

Türkiye eğitim alanında örnek gösterilebilecek bir uzaktan eğitim yapısını hayata geçiriyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara’da bir otelde düzenlenen “Uzaktan Eğitime Bir Fikrim Var” konulu toplantıda konuştu.

Bakan Selçuk, “EBA İnternet, dünya genelinde en çok ziyaret edilen 3’üncü site olma durumuna geldi” dedi.

‘Hedefimiz örnek gösterilebilecek bir uzaktan eğitim yapısını hayata geçirmek’

Bakan Selçuk Türkiye’nin yaşanan sürece çözüm geliştirme hızının oldukça yüksek olduğunu aktardı.

“Ülkemizde eğitim alanında örnek gösterilebilecek bir uzaktan eğitim yapısını hayata geçirmek hepimizin ana hedefi. Bu anlamda bütün kaynaklarımızı da harekete geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

”Türkiye’nin uzaktan eğitimde o kadar çok yetkin insan ve kurumu var ki; ben bunu incelerken bütünüyle görme fırsatı buldum ve gerçekten çok şaşırdım. Bundan faydalanabilmek için de burada ‘Uzaktan Eğitime Bir Fikrim Var’ dediğimiz uygulamayı da hayata geçirmek istedik.”

Salgın döneminin tecrübesi ve büyük ölçekte eğitimi sürdürme tecrübesinin şu anda dünyanın gündemindeki ana konulardan birisi olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, “Hemen her gün bütün dünyadaki belli başlı ülkeleri ve kurumları izliyor, akademik makaleleri takip ediyoruz. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile istişarelerimiz aralıksız devam ediyor.” dedi.

‘EBA İnternet, dünya genelinde en çok ziyaret edilen 3’üncü site olma durumuna geldi.’

Bakan Selçuk, EBA İnternet platformunu çok kısa bir sürede, 2019 yılı Eylül ayında tümüyle uluslararası standartlara dönüştürerek hayata geçirdiklerini hatırlatarak, “Daha sonra Türksat ve TRT ile beraber gerçekleştirdiğimiz iş birliği sonucunda da 3 kanal açma imkanımız oluştu. Çocuklarımızın okulları ve dersleriyle bağlantılarının kopmaması için de elimizden geleni yaptık. 1 milyon öğretmenle kalabalık bir eğitim nüfusuna sahibiz ve emin olun, tüm öğretmenlerimiz katkı sağladı ve binlerce öğretmenlerimizde fiili olarak da işin içinde bulundu. Elbette eksiğimiz var, sıkıntılar var. Bütün dünyada olduğu gibi bizde de bazı sıkıntılar var ve bu platformların da oluşturduğu altyapılara ilişkin çözülmesi gereken bir takım problemler var. EBA İnternet, dünya genelinde en çok ziyaret edilen 3’üncü site olma durumuna geldi.” ifadelerini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı