EkonomiGündem

Ekonomik İstikrar Kalkanı’nın büyüklüğü milli gelirin yüzde 5’i ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavrüsün ekonomiye tahribatına karşı alınan önlemlerin 240 milyar TL'ye ulaştığını açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ tan koronavrüs salgınının ekonomiye tahribatına karşı alınan önlemler konusunda açıklama geldi.

Bakan Albayrak, ekonomik istikrar paketi için alınan tedbirlerin tutarının 240 milyar TL’ye ulaştığını açıkladı. ”İster maddi tutarı ister ekonomik büyüklüğü dikkate alın, Türkiye salgın kapsamında destek/milli gelir oranında dünyadaki iyi konumda olan ülkelerden biridir” ifadesini kullandı.

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımızın maddi tutarı 240 milyar TL’ye ulaşmıştır. Bu miktar, milli gelirin yüzde 5’i civarındadır.” dedi

“Biz sadece devreye alınan adımların maddi tutarını dile getirmekteyiz. Eğer bazı ülkeler gibi ekonomik büyüklüğünü ifade etmemiz gerekirse, bu rakam 525 milyar TL’yi bulmaktadır. Bu da milli gelirin yaklaşık yüzde 11’ine denk gelmektedir. İster maddi tutarı ister ekonomik büyüklüğü dikkate alın, Türkiye salgın kapsamında destek/milli gelir oranında dünyadaki iyi konumda olan ülkelerden biridir” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı