Format Haber

Ekonomik İstikrar Kalkanı’nın büyüklüğü milli gelirin yüzde 5’i ulaştı

Ekonomik İstikrar Kalkanı’nın büyüklüğü milli gelirin yüzde 5’i ulaştı
13 Mayıs 2020 - 16:52

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ tan koronavrüs salgınının ekonomiye tahribatına karşı alınan önlemler konusunda açıklama geldi.

Bakan Albayrak, ekonomik istikrar paketi için alınan tedbirlerin tutarının 240 milyar TL’ye ulaştığını açıkladı. ”İster maddi tutarı ister ekonomik büyüklüğü dikkate alın, Türkiye salgın kapsamında destek/milli gelir oranında dünyadaki iyi konumda olan ülkelerden biridir” ifadesini kullandı.

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımızın maddi tutarı 240 milyar TL’ye ulaşmıştır. Bu miktar, milli gelirin yüzde 5’i civarındadır.” dedi

“Biz sadece devreye alınan adımların maddi tutarını dile getirmekteyiz. Eğer bazı ülkeler gibi ekonomik büyüklüğünü ifade etmemiz gerekirse, bu rakam 525 milyar TL’yi bulmaktadır. Bu da milli gelirin yaklaşık yüzde 11’ine denk gelmektedir. İster maddi tutarı ister ekonomik büyüklüğü dikkate alın, Türkiye salgın kapsamında destek/milli gelir oranında dünyadaki iyi konumda olan ülkelerden biridir” açıklamasında bulundu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    © Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır