DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

El dezenfektanı Borel’in pandemi sürecindeki satışları 4,5 milyona yaklaştı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
El dezenfektanı Borel’in pandemi sürecindeki satışları 4,5 milyona yaklaştı

El dezenfektanı Borel’in pandemi sürecindeki satışları 4,5 milyona yaklaştı. Konu hakkında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bir açıklama yaptı.

Bakan Dönmez yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı Borel’in, pandemi sürecinde yoğun ilgi gördüğünü söyledi. “Borel hem antibakteriyel hem de antiviral özelliği olan bir ürün. El ve cildimiz çok hassas, Borel’in cildi koruyan bir özelliği olması açısından da tüketiciler tarafından pozitif geri dönüşler aldık” dedi.

Borel’in bugün itibarıyla 4,5 milyona yakın bir satışı olduğunu kaydeden Bakan Dönmez, daha farklı ürünler üzerinde de çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Bakan Dönmez, üzerinde çalışılan yeni ürünün prototipini göstererek, “Bu ürün sprey formatında olacak. Yine bu da ele sürülecek bir ürün. Bunlar çantada taşınabilecek nitelikte ürünler. Bu da el dezenfektanı olarak piyasaya sürülecek. Tüketiciler hangisini beğenirse onu kullanabilecekler” ifadelerini kullandı. Bakan Dönmez, Ar-Ge’si tamamlanmayan bir başka çalışmanın daha olduğunu ifade ederek, “Ortam dezenfeksiyonuna ilişkin yine bor katkılı bir ürün üzerinde hem Ulusal Bor Araştırma Enstitüsümüz hem de Eti Maden birlikte çalışıyor” diye konuştu.

YORUM YAP