DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ELEKTRONİK MALZEMEYE KADIN ELİ DEĞDİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
ELEKTRONİK MALZEMEYE KADIN ELİ DEĞDİ

Manisa’da elektronik ve elektrikli cihazlar malzemesi sektöründe tek bayan işletmeci olan İnci Keskin, koronavirüs salgını sürecinde doğan talep artışını da fırsata çevirerek ticari yatırımını arttırdı.

Haber: Nezih VAROL

Manisa’da elektronik ve elektrikli cihazlar malzemesi sektöründe tek bayan işletmeci olan İnci Keskin, son dönemde piyasaları etkisi altına alan olumsuz koşullara rağmen başarılı bir çıkış yakaladı. İçinde bulunduğu hizmet sektörüne kadınların ilgi göstermediğini, ancak kendisinin işini severek yaptığını ifade eden başarılı işkadını İnci Keskin, “Bu sektör özellikle çocukların, gençlerin ve ev hanımlarının en fazla ihtiyaç duyduğu malzemeleri sunuyor. Televizyon, cep telefonu, bilgisayar, tüm beyaz eşyalar en çok bu kesimin beklentilerine cevap veriyor, bu cihazlar ve yan malzemeleri olmasa onların eli kolu bağlanıyor, sosyal yaşamları renksiz ve çekilmez hale geliyor. Ben insanlarımızın bu ihtiyaçlarını gideriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

TALEP DAHA DA ARTIYOR

Dünyada ki teknolojik gelişmelerin hızının yanı sıra, özellikle son dönemde yaşanan koronavirüs salgınının sanıldığının aksine cihaz ve parçalarına olan ihtiyacı kat ve kat arttırdığını ifade eden Keskin, “Salgın sürecinde beyaz eşya, küçük elektrikli ve elektronik ev ve el aletleri ve parćaları satışlarında hem iç piyasa, hem de dış piyasada artış yaşandı. Türkiye özellikle beyaz eşya üretim ve ihracatı konusunda çok iyi durumda. Küçük elektrikli ev aletlerinde ilk 10 ihracatçı ülke arasındayız. Duyuyoruz ki Avrupa ve Ortadoğu’ya yapılan ihracatta yükseliş var, aynı zamanda elektrik malzemeleri gibi konularda da elektrik-elektronik ihracatı bu sene gayet iyi gidiyor, insanlar evde kaldığı için ev eşyasına talep arttı. Biz de bu ihtiyaçların giderilmesinde önemli rol üstleniyoruz, ben kadınların da sektörümüzde daha fazla yer almasını isterim” dedi.

YORUM YAP