Format Haber

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Elektronik spor (E-Spor) oyunların talebi büyüyor

Elektronik spor (E-Spor) oyunların talebi büyüyor
28 Mart 2021 - 15:55

E-spor tüm dünyada ve özellikle de Türkiye’de ilgi odağı olmaya devam ediyor; elektronik spor oyunların talebi büyüyor. Endüstri Radyo’ya konuk olan fastPay Wildcats Başkanı ve CEO’su Orlando Carlo Calumeno, E-Spor’un gelişmekte olduğunu ve ciddi bir iş sektörü oluşturacağını belirtti.

Tunç Berkman ile 4P+1 programına konuk olan fastPay Wildcats Başkanı ve CEO’su Orlando Carlo Calumeno, çalışma faaliyetleri üzerine bilgiler verdi.

“CİDDİ BİR İŞ SEKTÖRÜ OLUŞTURACAK”

2006’da kurulan Türkiye’nin ilk profesyonel E-Spor kulübü fastPay Wildcats’in sahibi olan Calumeno, kulübün 500’e yakın profesyonel oyuncusu, 31 farklı oyunda 43 takımı, 26 kişilik idari kadrosu ve 3 oyun evi (Gaming House) ile dünyanın en büyük eSpor kulübü olduğunu vurguladı.

Calumeno, bünyesine pilot takımı BAL eSpor, GPT eSpor ajansı, lig ve turnuva yönetimi ile Down Force Racing League (DFRL) dahil edildiğini de belirtti.

Calumeno, “Herkesin bir formatta eSpor’un ekosisteminde olması gerektiğine inanıyorum. Çok ciddi getiriler sunduğunu da düşünüyorum. Aynı zamanda önümüzdeki yıllara baktığında da çok ciddi bir iş sektörü olduğunu düşünüyorum. Bugün dünya genelindeki oyun sektörünün yarattığı ciro 184 milyar doları aştı. Film ve müzik sektörünü geçti. Bu sektör artık pazarlama olarak eSpor’u kullanıyor. E-spor daha emekleme aşamasında olsa da geleceği çok parlak gözüküyor.” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır