Format Haber

Eryılmaz: “Hükümetin ekonomi politikası patates oldu”

Eryılmaz: “Hükümetin ekonomi politikası patates oldu”
Nezih Varol( nezih.varol@hotmail.com )
Gazeteci - Sosyal Hizmet Uzmanı
16 Nisan 2021 - 19:40

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, hükümetin tarım ve ekonomi politikalarının yaz boz tahtasına döndüğünü belirterek, “2 yıl önce fahiş fiyatlar sebebiyle tanzim çadırlarında halkı kuyruğa dikenler, şimdi ise üreticinin elinde kalan patatesleri törenle vatandaşa dağıtıp poz veriyor” dedi.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çiftçinin elinde kalan patates ve soğanları ihtiyaç sahiplerine dağıtmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Eryılmaz, “AK Parti hükümetinin 19 yıldır her gün öve öve bitiremediği tarım ve ekonomi politikası çökmüştür. Bunun en büyük ispatı önce tanzim çadırları şimdi ise poz vererek ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttığı patateslerdir. Hükümetin ekonomi politikası adeta patates olmuştur. Çiftçinin sesine kulağını tıkayanlar, yanlış plan ve programlarla yine çiftçiyi mağdur etmiştir.” DEDİ.

”2 yıl önce fahiş fiyatlar sebebiyle tanzim çadırlarında halkı kuyruğa dikenler, şimdi ise üreticinin elinde kalan patatesleri törenle vatandaşa dağıtıp poz veriyor. Düne kadar uzaya astranot gönderme hayali satanlar, kamyon kasaları önünde vatandaşın sırtına patates çuvalı yükler hala geldi. Bu kadim milleti bir çuval patatese muhtaç hale getirenlerin artık dönüp kendisine bir bakması lazım. Yanlış üstüne yanlışla bu ülke yoluna devam edemez. Her geçen gün bir önceki günü arar hale geliyoruz. Biz İYİ Parti olarak, tarımı hem bir sürdürülebilir kalkınma, hem de bir milli güvenlik meselesi olarak görüyoruz. İYİ Parti iktidarında, ilk önce bütün takipleri durdurulacak. Çiftçilerimizin borçları ilk alınan şartlar içerisinde sübvansiyon hakları korunarak faizsiz, masrafsız, bir yıl ödemesiz, ertesi yıl ise sadece faiz ödemeli, anaparayı da 5 yıl vadelendirerek ödeme imkânı sağlayacağız. Neyi nerede, nasıl, ne miktarda, ne için ve nasıl bir katma değer yaratarak üreteceğinizi hem çiftçimize, hem de sanayiye önceden söyleyeceğiz. Verimli tarım arazilerine sanayi bölgesi kurulmasına, plansız kentleşmeye, tarım ve orman bölgelerindeki maden arama faaliyetlerine, derhal son vereceğiz. Ata tohumu sertifikasyonu çalışmalarına hız vereceğiz. Biz çiftçimizi kalkındırmak adına tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Kimsenin şüphesi olmasın bu planlarımızı hayata geçirmek için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır