reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.261,99 -0.565
reklam

Gara’da teröristlerin inleri başlarına yıkılıyor!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Gara’da teröristlerin inleri başlarına yıkılıyor!
reklam

Türk Silahlı Kuvvetleri Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde Pençe Kartal-2 Harekâtı’ nı başarıyla sürdürüyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Irak Kuzeyinde Gara bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere yönelik 10 Şubat 2021 günü başlatılan “Pençe Kartal-2 Harekatı” planlandığı şekilde devam etmektedir.

Harekat kapsamında ilk olarak teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 50’den fazla hedef hava harekatı ile imha edilmiştir.

40’tan fazla uçağın katıldığı harekatta İHA/SİHA’ların yanı sıra tanker uçakları ve Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçakları da görev almıştır.

Büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan hava harekatında hedefler tam isabetle vurulmuş, harekat ile terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe vurulmuştur. Hava harekatının ardından ise bölgeye kara unsurları helikopterle indirilmiştir.

İlk temasta şehit düşen kahraman personelimizin kanları yerde bırakılmamış, harekat kapsamında şu ana kadar, ikisi örgütün sözde yönetim kadrosunda yer alan 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Dost ve müttefiklerimizle koordine edilerek yapılan harekat öncesinde hedefler özenle seçilmiş, harekatın planlanması ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunmasına azami hassasiyet gösterilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edilecektir.”

Bu açıklamanın ardından terör örgütü PKK’nın sözde yönetim kadrosundan etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3’e, ilerleyen saatlerde 4 PKK’lı teröristin daha etkisiz hale getirilmesiyle, imha edilen terörist sayısının 37’ye yükseldiği bildirildi.

Operasyonların ilk saatlerinde Irak’ın kuzeyi Gara Bölgesi’nde teröristlerle girilen çatışmada 3 kahraman asker Şehit düştü.

Açıklamada, harekat ile teröristlerin inlerinin başlarına yıkılmaya devam edildiği vurgulanırken, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, kalmayacak!” dedi.

reklam

YORUM YAP