DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Gazze’ de insani dram derinleşiyor; İsrail, hava, kara, deniz unsurlarıyla bombalıyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Gazze’ de insani dram derinleşiyor; İsrail, hava, kara, deniz unsurlarıyla bombalıyor

İsrail ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi’nin kuzey kesimini kara, hava ve denizden yoğun şekilde bombaladı; Gece saatlerinde başlayan bombardıman yaklaşık 2 saatlik aranın ardından devam etti, aralıklarla sürüyor.

Gece saatlerinde İsrail’in kara harekatına başlayacağı haberi doğrulanmadı; kara harekatı talebinin ordu tarafından talep edildiği ve güvenlik kabinesi tarafından değerlendirildiği belirtilmişti. Öte yandan İsrail basını İsrail Savunma Bakanlığı’nın yabancı basını kasten yanlış yönlendirdiğini, İsrail askerlerinin kara harekâtına başlamadığını aktardı. Ancak Gazze’nin kuzey kesiminin doğu ve batı bölgelerinde bulunan farklı hedefler İsrail güçlerince top atışlarının yanı sıra hava ve denizden de eş zamanlı olarak yoğun biçimde bombalandı. İsrail’in 10 Mayıs Pazartesi gününden bu yana Gazze’nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda, 17’si çocuk, 7’si kadın, 1’i yaşlı olmak üzere ölü sayısı 69’a yükselirken, yaralı sayısının 400’ü aştığı belirtiliyor.

İsrail, uluslararası hukuka ve insan haklarına meydan okuyarak sivilleri bombalamaya devam ediyor!

‘Bir acı hatırlatma’

Gazeteci Ahmet Yeşiltepe, Twitter paylaşımından:

‘Bir acı hatırlatma: 2014’ de Gazze Savaşında (Koruyucu Hat ya da Miv’tza Tzuk Eitan Operasyonu) 51 günde 530’u çocuk 302si kadın 2 bin 100’den fazla Filistinli hayatını kaybetti.-  2014 Gazze Savaşında (Koruyucu Hat ya da Miv’tza Tzuk Eitan Operasyonu) olduğu gibi sadece belirli giriş noktalarına değil, tüm Gazze hattı boyunca askeri yığınak yapılmış görünüyor. Tanklar ve diğer zırhlı araçlar Gazze sınırı boyunca görülebiliyor.”

YORUM YAP