Format Haber

Gelecek kalemleri kitaplarını imzaladı

Gelecek kalemleri kitaplarını imzaladı
04 Nisan 2022 - 12:46

Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler, Kültür ve Sanat Politikaları ile Gençlik Politikaları Başkanlıklarının ortak girişimiyle Kütüphaneler Haftası’nda organize edilen Gelecek Kalemleri Kitaplarını İmzalıyor’’ adlı etkinlik Ankara Grand Dora Otel’de gerçekleşti. Gerçekleşen etkinliğe aralarında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın olduğu parti mensubu 36 Yazar katıldı.

Kütüphaneler Haftası olması sebebiyle de büyük ilgi gören etkinlikle bilgi veren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Kütüphaneler haftası’nda bir ilke imza attıklarını kaydetti. Özdağ, “Gelecek Partisi mensubu 36 Yazar okurlarla buluşarak kitaplarını imzaladılar. Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir parti yöneticileri kendilerinin yazmış olduğu kitaplarını kamuoyu ile paylaştı. Aynı zamanda Yazar arkadaşlarımıza yine parti mensubumuz Ressam arkadaşlarımız da katılımlarıyla eşlik ettiler. Türkiye’de bir farkındalık yarattığımıza inanıyorum” dedi.

ÖZDAĞ: KİTAP VE İLMİHAL MEDENİYETİNİN ÇOCUKLARIYIZ

Türk milletinin Dünya’da kitap ve ilmihal medeniyetinin çocukları olarak anıldığını belirten Özdağ, “Biz bunu Türk İslam Medeniyeti, Gül Medeniyeti olarak tanımlıyoruz. Yüce Allah’ın Kuran-ı Kerim’de ilk emri “Oku” Bizler okuyacağız, yazacağız ve bilgiyle tanışacağız. Bilgi kimdeyse Dünya’nın Efendisi o olur. Sadece düzenlenen kitap fuarına değil 7’den 77’ye herkese sesleniyoruz ki; “Bilgi sahibi olun, teknolojiye hakim olun ve Dünya’nın efendisi olun” diyoruz. Başta Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere katılım göstererek kitabını kamuoyu ile paylaşan tüm parti mensuplarımıza, yöneticilerimize ve almış olduğu kitabını imzalatmak için etkinliğe katılım gösterenlere, kalbi kitap sevgisiyle dolan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

DAVUTOĞLU: FİKİRDEN YOKSUN SİYASET RUHUNU KAYBETMİŞ BEDENDİR

“Gelecek Kalemleri Kitaplarını İmzalıyor” adlı etkinlikte okuyucuları ve parti üyeleri ile bir araya gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise konuşmasında “Fikirden yoksun siyaset ruhunu kaybetmiş bir beden gibidir. Kalemden yoksun bir eylem bir müddet sonra şiddete dönüştürülebilecek vicdansızlığa yönelebilecek bir kaba iş haline dönüşebilir. Biz bu perspektifle bu düşünce ile Türk siyasetinde ilk kez yine bir önemli bir çığır açarak Gelecek Partisi’nin yazarlarını, okuyucular ile buluşturup siyaseti de kitapla buluşturmak üzere böyle bir etkinliğe imza attık. Kitap herhangi bir nesne değildir. Kitap insanoğlunun var oluşuyla doğrudan ilgili belki de ekmek kadar aziz, ekmek kadar gerekli bir üründür. İnsanoğlunu diğer varlıklardan ayıran temel unsur düşünebilme kabiliyeti, düşündüğünü kayda geçirebilme kabiliyeti ve kaydettiklerini muhafaza edebilme kabiliyetidir. Kitap yazmak büyük bir sorumluluk, her bir kitap gelecek nesillere bir ufku bir fikri taşır ve insanoğlunun medeniyetlerin yükselişi de düşüşü de doğrudan kitap ile ilgili olmuştur” dedi.

Siyaseti kitapla buluşturacaklarını kaydeden Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti, “Nasıl kitap medeniyet ile ilişkili ise devlet ile de ilişkilidir. Kitaptan yoksun bir devletin, kitapla bağı kopmuş bir siyasetin bir millete bir ülkeye insanlara verebileceği hiçbir şey yoktur.  Biz Gelecek Partisi’ni kurarken her şeyden önce bilgiye dayalı bir siyaset için kurduk, slogana değil; bilgiye dayalı bir siyaset… Afaki hamasi nutuklara değil, gerçek kelama dair bir siyaset. Elden ele dolaşan salt broşürleri değil, kitaba dayalı bir siyaset. Kaba eyleme, kine, öfkeye dayalı bir siyaset değil; hikmete dayalı bir siyaset. Onun için biz nefret tohumları ekmeye değil, sevgi tohumları ekmeye gelmiştik Hazreti Mevlana’nın diliyle. Kitap ile devleti ve vicdan ile eylemlerimizi birleştirme çabası içindeyiz. Kitapsız bir ev nasipsiz bir evdir. Kitapsız bir zihin nasipsiz bir zihindir ve kitapsız bir siyaset akıldan vicdandan kopmuş bir siyasettir. Biz siyaseti kitapla buluşturmaya geliyoruz.”

Düzenlenen kitap imza günü etkinliğinin ardından toplu iftar programı gerçekleşirken bundan sonra ki süreçtede kültürel ve sosyal etkinliklerin devam edeceği kaydedildi.

Haber: Hakan ÖZEN

 

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır