Format Haber

‘Yunusemre Belediye’sinden İddialara Açıklama Bekliyoruz!’

‘Yunusemre Belediye’sinden İddialara Açıklama Bekliyoruz!’
11 Nisan 2021 - 21:01
AKP’li Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi Hamza Durmuş’un istifa ederken kullandığı ifadeler üzerinden Yunusemre Belediyesi’ne yüklenen Gelecek Partisi Manisa Gençlik Kolları Başkanı Sinan Atsan, savcıları göreve çağırarak, “Belediye yönetiminden derhal açıklama bekliyoruz” dedi.
Gelecek Partisi Gençlik Kolları Başkanı Sinan Atsan, Yunusemre Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi Hamza Durmuş’un istifasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında belediyenin konuya ilişkin henüz hiçbir şey demediğini belirterek, açıklama istediklerini belirtti.
“AKP MECLİS ÜYESİ GÖREVİNİ YÜRÜTEN ÇOK SEVDİĞİM HEMŞEHRİM İSTİFASINI VERDİ”
Gençlik Kolları Başkanı Sinan Atsan,  “Yunusemre Belediyesi’nde AKP Meclis üyesi görevini yürüten çok sevdiğim hemşehrim istifasını verdi ve Meclis üyeliğini bağımsız olarak devam ettirmeye karar verdi. Yanlışları görüp, verdiği bu kararından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. İstifa ederken yaptığı açıklamasında değindiği konular bizlerin istifa ederken söylediği konular ile aynıdır. Artık eski dava şuurunu kaybeden bu belediye yönetimleri ve AKP yönetimleri git gide yolsuzluklarda çığır açıyor” dedi.
“NEDEN BİR AÇIKLAMA YAPMADIĞINIZI MERAK EDİYORUM?”
Yöneticilerin sessiz kalmasına da değinen Gençlik Kolları Başkanı Atsan, “Sevgili hemşehrimin açıklamasında ‘Taşınmazların hunharca satıldığı gereksiz olan spor kulübü harcamaları, imar ve inşaat alanındaki doğrudan teminler ve usulsüz ihaleleri içinde bulunduğum siyasi partinin görmesine ve rahatsızlıkların genel merkezin bilmesine rağmen, kol kırılır yen içinde kalır baskısından dolayı rahatsızlığım hat safhaya ulaştı’ yazdıkları mevcuttu. Şimdi ben de bu belediye ve yönetimine; AKP ve yönetimlerine ve de Manisa milletvekillerine soruyorum, sizler de her zaman dile getirdiğiniz gibi dürüst ve şeffafsanız yapılan bu usulsüzlükleri nasıl yaptığınızı, söylenenler doğru değil ise neden bir açıklama yapmadığınızı merak ediyorum” ifadelerini kullandı.
“SAVCILARI ARAŞTIRMA YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapılması gerektiğini belirterek savcıları da araştırma yapamaya davet eden atsan, “Yapılan bu usulsüzlükleri milletimin ve hemşehrilerimin bilmeye büyük derece de hakkı vardır. Kimse bu milletin alın terini ve belediyeye verdiği atık su bedellerini, vergilerini kendi yaptıkları hesaplarında kullanamaz. Bu yapılanları da kendi içinizden ayrılan biri üzerine, basa basa belirtiyor. Hemşehrilerimin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz ve alınan bu vergiler alınan bu yardımlar bu millete, bu Manisa’ya, bu Yunusemre’ye hizmet olarak geri dönmek zorundadır. Kimseye peşkeş çekilemez. Belediye yönetiminden derhal açıklama bekliyoruz. Ayrıca savcıları da konuyu incelemek adına araştırma yapmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır