DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘Gençlerimiz dünyaya meydan okuyabilecek kapasiteye sahip!’

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Gençlerimiz dünyaya meydan okuyabilecek kapasiteye sahip!’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde önemli mesajlar verdi. Mustafa Varank, açılış töreninde yaptığı konuşmada, TEKNOFEST’e her yıl katlanarak artan ilgi ve alakanın festivalin, Türkiye’nin gelecek vizyonunun canlı örneği olduğunu vurguladı.

TEKNOFEST gençliğinde “büyük Türkiye”nin mimarlarını gördüklerini ifade eden Varank, ülkeyi 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak bir nesille beraber yürüdüklerini söyledi. “TEKNOFEST yarışmacıları, ziyaretçileri, buraya gelemese de uzaktan takip eden gençler, Türkiye’nin geleceğini inşa edecek gerçek kahramanlardır.” dedi.

‘Gençlerimiz dünyaya meydan okuyabilecek kapasiteye sahip’

“Görüyoruz ki bu ülkenin dört bir tarafındaki parlak beyinler şartların olgunlaşmasını bekliyor. Gerekli ortamlar sağlandığında, fırsat verildiğinde gençlerimizin dünyaya meydan okuyabilecek bir kapasiteye sahip olduğu aşikar. TEKNOFEST’e ilgi bu kadar yüksekse bu vizyonu, bu dip dalgayı da sağlam bir iradeye borçluyuz.”

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde katılımcılar, stantlarda Türkiye’de geliştirilen teknoloji, savunma sanayi ve ulaşım çalışmalarını görebilecekler. Bazı savunma sanayii çalışmaları ilk kez Teknofest 2021’de görücüye çıkacak. Ayrıca Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ilk kez bir festivalde ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Katılımcılar TOGG’u yakından görme ve fotoğraf çekme fırsatı bulacak.

YORUM YAP