DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Google’nun En Çok Arananları Listesinde Türkiye Vardı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Google’nun En Çok Arananları Listesinde Türkiye Vardı!

Google, Yılın Arama Trendleri’nin 25. yılı sebebiyle dünya çapında 25 yıla yayılan arama verilerini paylaştı. 25 yıllık listelerde dünya çapında en çok aranan performans sanatçısı Beyoncé olurken, en çok aranan moda ikonu Rihanna, en çok aranan sporcu Cristiano Ronaldo, en çok aranan süper kahraman ise Örümcek Adam oldu.

Google’a göre 2023 yılında dünyada en çok aranan haber ise, İsrail-Hamas savaşı oldu. İkinci sırada ‘Titan denizaltısı’ yer alırken, en çok aranan üçüncü haber, ‘Türkiye depremleri’ oldu.

Türkiye’nin son bir yıl içerisindeki gündemini gözler önüne seren listelerde, ”Deprem nerede oldu?”, ”Deprem nasıl oluşur?” ve ”İstanbul depremi ne zaman?” vb. aramalarla yaşanan 6 Şubat depreminin; ”Oy nasıl kullanılır?”, ”Seçim ne zaman?” ve ”Nerede oy kullanacağım?” vb. aramalarla da seçimin etkisi hissedildi.

2023’de en çok aranan isim Sinan Oğan oldu

Google Trends’lerde “en çok aranan isimler”in başında, 2023 Genel Seçimleri’nde ATA İttifakı tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilen Sinan Oğan geliyor.

Haklarında iddia edilen çeşitli suçlardan ötürü cezaevine giren Dilan Polat, Google aramalarında ikinci sırada yer aldı.

Türkiye’ de en çok arananlar listesinde üçüncü sırada, eylülde Galatasaray’a transfer o olan İngiliz Crystal Palace takımının eski yıldızı Wilfried Zaha yerleşti.

”Nerede” başlığında en çok aranan konu deprem

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin nerede olduğu, hangi illeri vurduğu Google’da ”nerede” başlığında ilk sırada yer aldı.

”6 Şubat deprem nerede oldu”, ”deprem nerede son dakika” anahtar kelimeleriyle aranan deprem, en çok merak edilen konu oldu.

”Dizi” başlığında en çok arananlar

İlk bölümü 23 Eylül 2023’te yayınlanan Yalı Çapkını, Google’da en çok aranan dizilerin başında geliyor. Listenin ikinci sırasında Netflix’te yer alan Wednesday var. Listenin devamında ise ilk bölümü 28 Ekim’de yayınlanan Kızılcık Şerbeti, başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı Aile ve 21 Eylül’de başlayan Hudutsuz Sevda yer alıyor.

YORUM YAP