DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Gördes TSO’dan ‘Yerel Esnafa Sahip Çık’ kampanyası

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Gördes TSO’dan ‘Yerel Esnafa Sahip Çık’ kampanyası

Gördes Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde pandemi nedeniyle sıkıntılı günler geçiren yerel esnafa destek amacıyla, “Alışverişini yerel esnaftan yap, yerel esnafına sahip çık” isimli bir kampanya hazırlandı. Kampanya kapsamında Gördesli vatandaşlarla ile yerel esnaf arasındaki bağın güçlendirilmesi ve ilçe ekonomisine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Pandemi süreciyle birlikte sıkıntılı günler yaşayan yerel esnafa Gördes Ticaret ve Sanayi Odası sahip çıktı.

Gördes TSO Başkanı Mehmet Hoşaf ve yönetimi, esnafa destek verilmesi amacıyla, “Alışverişini yerel esnaftan yap, yerel esnafına sahip çık” isimli bir kampanya hazırladı. Kampanya kapsamında ilçenin hareketli noktalarına afiş ve pankartlar asarak vatandaşları bilgilendirdi.

“YEREL ESNAFTAN ALIŞVERİŞ EKONOMİYE CAN DEMEKTİR”

Gördes Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Hoşaf yaptığı açıklamada, “Dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bir yılı aşkın süredir pandemi nedeniyle ekonomimizin tüm katmanlarında zorluklar yaşanırken yerel esnafımız, sanatkârlarımız ve üreticimiz de bu etkilerden büyük ölçüde zarar görmüştür. Pandemi sürecinde büyük sıkıntılara göğüs geren esnafımızın ayakta kalabilmesi ülkemizin, ilimizin ve ilçemizin ekonomisi adına büyük önem taşımaktadır. Bu zorlu süreçte Gördes Ticaret ve Sanayi Odası ile Gördes Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak farkındalık yaratabilmek amacı ile gerek sosyal medya üzerinden, gerekse afiş ve pankartlar ile ‘Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık’ kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Umuyoruz ki kadirşinas Gördes halkımız da bize bu kampanyada desteklerini esirgemeyecektir. Unutmayalım, esnafımız memleketimizin temel taşı, harcı, betonu ve huzurun sigortasıdır. Yerel esnafımız, bizi biz yapan milli ve yerli değerlerimize sahip çıkandır. Gün, her zaman sizlerin yanında olan, veresiye defterini açan, ‘yoksa sonra verirsin’ diyen, ‘gel bir bardak çayımı iç’ diyerek muhabbetini esirgemeyen, cenazenizde, düğününüzde yanınızda olan, mahalleyi, sokağı gözetleyen, kollayan esnafımıza sahip çıkma zamanıdır. Çünkü yerel esnaftan alışveriş ekonomiye can vermek demektir. Çünkü yerel esnaf bizi biz yapan milli ve yerli değerlerimize sahip çıkmak demektir” dedi.

“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ”

Gördes TSO Başkanı Mehmet Hoşaf son olarak şu ifadeleri kullandı, “Yine unutmayalım ki, hepimiz aynı gemideyiz. Kapanan her kepenk, duran her makine, azalan vergi, artan işsizlik ve ekonomiye vurulan yeni bir darbe demektir. Birbirimize omuz vererek, pandeminin yarattığı bu fırtınada birbirimizden aldığımız güçle ayakta durmalıyız. Bu zorlu süreci, devlet, halk ve özel sektör el ele, hep birlikte dayanışma içinde en az kayıpla geçirebilmek için yerel ölçekte birbirimize, esnafımıza, işletmelerimize ve üreticilerimize sahip çıkalım. Ödedikleri vergi, sağladıkları istihdam ile İlçemizde ekonominin bel kemiğini oluşturan esnaf ve işletmelerimizin zor günlerden geçtikleri, ayakta durmaya çalıştıkları bu süreçte onlara bir nefes olalım. Onların kapılarını hep açık tutabilmek için alışverişlerimizi yerel esnafımızdan ve üreticilerimizden yapalım. Bu destek çağrımızın, sesimizin ulaştığı her yerde ve herkeste bir karşılık bulacağına inanıyoruz. Haydi Gördes, sen de alışverişini yerel esnaftan yap, şehrine ve esnafına sahip çık. Esnaf kazanınca, Gördes kazanır. Birlikte güçlüyüz…”

YORUM YAP