DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“GÖREVDEN ALINMAM KULÜBE DARBEDİR”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“GÖREVDEN ALINMAM KULÜBE DARBEDİR”

Henüz anlayamadığı bir nedenle Manisa FK Teknik Direktörlüğü sonlandırılan Naci Şensoy, “Uluslararası deneyim ve başarılarım gözönüne alındığında, nedeni anlaşılmayan bir şekilde ayrılmamam lazımdı, çok üzücü bir olay, aynı zamanda da kulübe çok büyük bir darbedir” dedi.

Haber: Nezih VAROL

Manisa FK’nın görevden alınan Teknik Direktörü Naci Şensoy, bir basın açıklaması düzenleyerek henüz anlayamadığı bir nedenle görevine son verildiğini söyledi. Naci Şensoy şaşkınlığını, “Uluslararası deneyim ve başarılarım gözönüne alındığında, nedeni anlaşılmayan bir şekilde ayrılmamam lazımdı, çok üzücü bir olay, aynı zamanda da kulübe çok büyük bir darbedir” cümlesiyle ifade etti. Şensoy, yaşadığı süreci ve gelinen noktayı şöyle anlattı: “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’le sürekli bir temas içindeydik. İstanbul’da kendisi ve kulüp başkanıyla bir araya geldik ve anlaştık. ‘Manisalı futbolseverler size küskün, Manisa FK’yı sevmiyorlar, bunun da nedenlerini araştıracağım’ dedim ve bu anlamda da farklı bir misyonla geldim. Şehirde bir tur attık. İsminde Manisa olduğu için sahip çıkmalıydık, bu misyonu yüklenirken aynı zamanda 5 maç üst üste yenilmiş bir takımla işim vardı. Belki de kulübe bir teknik direktör değil, bir psikolog, hatta bir psikiyatrist gerekiyordu, o derece aşağı seviyeye inmişlerdi mental olarak. Buna rağmen anlaştık, her şey güzel gidiyordu, çalışmalarımıza başladık, maça çıktık, en son Eyüpspor ile oynanan maçtaki kadrosunun aşağı yukarı aynısı ile çıktık. Bir iki dokunuş ve ofansif bir kadroydu, maç 3-0 bitti, maçtan sonra başkanla yaptığımız konuşmada çelişkilerin olduğunu gördüm, ‘Mümkün değil, ben böyle çalışmam’ dedim. Sonuçta şartsız koşulsuz imza attım, parayı hiç konuşmadım, ama maalesef bu böyle bitmemeliydi, Uluslararası deneyim, başarılarım nedeniyle bu şekilde ayrılmamam lazımdı. Çok üzücü bir olay, aynı zamanda da kulübe çok büyük bir darbedir. Hem modernizmden bahsedeceksiniz, hem Avrupa’daki oluşumlardan bahsedeceksiniz, ama yaptığınız iş amatörce bir yaklaşım ve en büyük çelişki burada. Direk 11’de oynayan 5 oyuncuyu kadro dışı bırakırsanız mantık şunu der; hocaya dokunma yeni gelmiş. Eğer hocayı gönderirseniz, futbolculara ceza vermeyeceksiniz. Kadro dışı bırakılan futbolculara yönelik önceden bir önyargı var. Bu olay kötü bir sonuca denk geldi. Alınan kararlarda çok çelişki görüyorum. Her iki tarafa da hayırlı olsun. Böyle bir karar alındığı için iki kat daha üzgünüm.”

“BAŞKANI ANLAMAK ZOR”

Manisa FK Başkanı’nı anlamanın biraz zor olduğunu söyleyen Naci Şensoy, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Eğer samimiyse hayali geliyor O’nun yaklaşımı. İstanbul’da ‘Senin gibi bir hoca hayalim vardı’ diyor, şimdi yollarımız ayrıldı, yani çelişki orada, net bir şekilde ben anlayamadım, içinde çok hayalcilik var. 500 milyon tazminatım olsaydı bu kararı alabilirler miydi? Bu arada Cengiz Ergün’ün de alınan karardan bilgisi var. Teknik Direktörlük hayatı boyunca hiçbir zaman böyle bir olayla karşı karşıya kalmadım, buradan artık geri dönüşüm de yok. Üzücü olan şu; Mevlüt başkanın bu davranışı duygusal bir karar ya da önceden önyargısı olan bir karar gibi geliyor bana. Bu skor üzerine gelince tuzu biberi oldu. İstanbul’da bana ısındı, ama bu skor gelince bilinç altındaki düşündüğü bir hoca hemen harekete geçirdi. Başkan çok hayali düşünüyor. Manisa FK’da sabır yok. Ben ofansif bir kadro kurmak istedim. Neden Naci hoca ile devam etmiyorsun? Cuma günü Ankaragücü maçı var, bekle rapor iste. Futbolda olmazsa olmaz yöneticiler değildir, yöneticisiz de olur, bir taraftan para verirler, futbolculara prim olarak dağıtılır, futbolcular da çıkıp maçını oynar. Antrenörsüz olur mu, olur ama profesyonelce olmaz. Futbolda olmazsa olmaz tek unsur futbolculardır, ben ona saygı duymalıyım, emretmeden yönetmek beni yaklaşımımdır. Gereken her şey yapıldı, ama sonuç iyi olmadı.”

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

Kasımpaşa Kasımpaşa
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Konyaspor Konyaspor
Alanyaspor Alanyaspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Eyüpspor Eyüpspor
Antalyaspor Antalyaspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Göztepe Göztepe
Sivasspor Sivasspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Trabzonspor Trabzonspor
Fenerbahçe Fenerbahçe
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Adana Demirspor Adana Demirspor
Samsunspor Samsunspor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Beşiktaş Beşiktaş
Galatasaray Galatasaray
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Hatayspor Hatayspor
Çaykur Rizespor Çaykur Rizespor
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

İstanbul Başakşehir İstanbul Başakşehir
Bodrum FK Bodrum FK
11 Ağustos 2024

16:00
- - -

Gaziantep FK Gaziantep FK
DETAYLI FİKSTÜR