DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hudut Kontrollerinde Bir Yılda 63 bini aşkın kişi Yakalandı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hudut Kontrollerinde Bir Yılda 63 bini aşkın kişi Yakalandı!

Milli Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde icra edilen başarılı operasyonlarla 57’si son bir haftada olmak üzere bu yılın başından itibaren 1.327 terörist etkisiz hâle getirildiğini açıkladı.

Bakanlık, son bir yıl içerisinde hudut kontrollerinde engellenen kişi sayısının 63 bin 433’e ulaştığını açıklarken, sadece son bir haftada hudutlarda engellenen kişi sayısının bin 216 şahıs olduğunu belirtti.

ANKARA (İGFA) – Millî Savunma Bakanlığı faaliyetleri başta olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin olarak Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk tarafından icra edilen toplantıda, son bir hafta içerisinde hudutlarda, 9’u terör örgütü mensubu olmak üzere 328 şahsın yakalandığını, 1 Ocak’tan bugüne kadar yasa dışı yollarla geçmeye çalışırken yakalananların sayısının 6 bin 29 olduğunu duyurdu.

Son bir haftada hudutlarda engellenen bin 216 şahıs ile birlikte bu yıl içerisinde engellenen kişi sayısı da 63 bin 433’e ulaştığı kaydedilirken, Milli Savunma Bakanlığı’nın tüm birlik ve kurumları ülkemizin savunma ve güvenliği için nitelik ve nicelik olarak her geçen gün daha da güçlenmekte, üstlenmiş olduğu tüm görevleri başarıyla yerine getirdiği kaydedildi.

YORUM YAP