Format Haber

HUZUR KOROSU ALZHEİMER HAFTASI’NDA SES VERDİ

HUZUR KOROSU ALZHEİMER HAFTASI’NDA SES VERDİ
26 Haziran 2022 - 10:40

Alzheimer hastalığına dikkat çekmek için huzurevinde yaşayanlardan kurulan Huzur Korosu, Alzheimer Haftası’nda Şef Vedat Karabulut önderliğinde sahne alarak hastalıkla ilgili farkındalık yarattı.

Haber: Nezih VAROL

Alzheimer hastalığına dikkat çekmek için Mudanya Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde yaşayan 10 kadın, 5 erkek yaşlının bir araya gelmesiyle kurulan Huzur Korosu, Alzheimer Haftası’nda Şef Vedat Karabulut önderliğinde sahne alarak hastalıkla ilgili farkındalık yarattı. Alzheimer Demans Parkinson Hasta ve Yakınları Derneği Başkanı, Sosyal Hizmet Uzmanı Hakan Berktaş, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, derneğinin Bursa İl Başkanı Özgen Keskin’in örnek bir çalışma yaparak kamuoyunda başarılı bir farkındalık yarattıklarını söyledi. Berktaş, “Huzurevinde yaşayan 10’u kadın, 5’i erkek yaşlıdan oluşan koro uzun süre güzel bir çalışma yaparak konser için hazırlık yaptı. Bu sayede hem keyifli ve kaliteli zaman geçirdiler, hem de grup faaliyetiyle rehabilite edildiler. Koro, değerli hocamız Şef Vedat Kaptan Karabulut’un önderliğinde, Mudanya Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde yaşayan toplam 15 konuktan oluştu, amaçları ise kendileriyle aynı problemi yaşayan hastalara ve gastalığa dikkat çekmek, farkındalık yaratmaktı, bunu başarıyla gerçekleştirdiler, emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

2021 yılı Kasım ayından bugüne her hafta Çarşamba günleri çalışmalarını yapan koro Türk Sanat Müziği eserlerini seslendiriyor. Koro halinde söylenen şarkıların yanında, yine yaşlı ve personel arasında bulunanlardan solo seslendirme yapanlar da bulunuyor. Koro ilk sahnesini 21 Haziran tarihinde çalışmalarını yaptıkları merkezin sinema salonunda gerçekleştirerek seyircilerden büyük alkış aldı. Konsere yaşlı yakınları başta olmak üzere tüm huzurevi sakinleri, Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü idareci ve personelleri, Sürücü Kursu Direksiyon Öğretmenleri Federasyonu ve Bursa Müzisyenler Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyeleri, Türk Sanat Müziği Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır