DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kılıçdaroğlu : ‘Güçlü bir sosyal devleti inşa etmek zorundayız.’

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kılıçdaroğlu : ‘Güçlü bir sosyal devleti inşa etmek zorundayız.’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrasında yaptığı konuşmada, “Ekonominin kitabı zırvalıklarına kimse itibar etmesin, durum ortada. Şimdi de ‘Ülkeyi ne kadar fakirleştirirsek o kadar çok ihracat yapar, gelir elde ederiz’ gibi akla mantığa sığmayan abes bir düşünce içindeler.” dedi.

‘İç piyasayı büyütmek istiyorsak güçlü bir sosyal devleti inşa etmek zorundayız.’

Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer biz iç piyasayı büyütmek istiyorsak, ihracat yapmak istiyorsak güçlü bir sosyal devleti inşa etmek zorundayız. Ekonominin kitabını nasıl yazdığın belli, Türk lirasının dolar karşısında nasıl eridiği de belli. Bu zırvalıklara ve saçmalıklara asla itibar etmesinler, bizi dinlesinler. Ülkenin sorunlarıyla nasıl mücadele edeceğimizi içeride anlattık daha da anlatmaya devam edeceğiz. İstihdam yaratana her zaman saygımız var. Alın teri döken esnaf kendini yalnız hissetmesin. Onları korumak, önlerindeki engelleri kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. Biz iktidar olduğumuzda esnafın önündeki bütün engelleri kaldıracağız,” dedi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Ne kadar çok fakir olursa o kadar çok ihracat yapacağız ve buradan gelir elde edeceğiz’ diye akla mantığa sığmayan bir abesle, düşünceyle karşı karşıyayız. Bu düşünceyi asla doğru bulmuyoruz. Türkiye’nin fakirleşmesi, ekonomide ciddi kayıplar vermesi demektir.

Türkiye fakirleşirse iç piyasa talebinin de olmayacağını, daralacağını hepimiz biliyoruz. Bugün Türkiye’nin yaşadığı dramlardan birisi de budur. Vatandaşa, emekliye, işçiye, memura vermiyorsunuz; esnaf kazanamıyor. Peki insanlar nasıl alışveriş yapacaklar. İç piyasada sorunumuz var.” diye konuştu.

 

YORUM YAP