Gündem

İçişleri Bakanlığı ‘Genel yayılım bitti’ cümlesine açıklık getirdi

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, yazılı bir açıklama yaparak bugün bir köşe yazısında Bakan Süleyman Soylu'ya atfen “Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz“ ifadesine açıklık getirdi

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, yazılı bir açıklama yaparak bugün bir köşe yazısında Bakan Süleyman Soylu’ya atfen “Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz“ ifadesine açıklık getirdi. Söz konusu açıklamada Bakan Süleyman Soylu’ nun bu cümleyi kendi adına kullanılmadığına vurgu yapıldı; açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün bir köşe yazısında geçen “Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz“ cümlesi sayın bakanımıza ait değildir. Sayın yazar ile telefonda yapılan sohbette bu ifadenin bazı uzmanların değerlendirmeleri olduğunun altı ısrarla çizilmiş ve bu sohbetin bir demeç olmaması vurgulanmıştır. Pandemi ile mücadelede rehavetten uzak durulmasının sürekli ifade edildiği bu hassas dönemde, böyle bir söylem ve yaklaşım, Bakanımız tarafından asla kabul edilmemektir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı