DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İnşaatı tamamlanan Şırnak Belediye binası Nuh’ un Gemisi’ni andıran tarzıyla büyük ilgi topladı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İnşaatı tamamlanan Şırnak Belediye binası Nuh’ un Gemisi’ni andıran tarzıyla büyük ilgi topladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu  Şırnak’ ta incelemelerde bulundu; Namaz Dağı Üs Bölgesindeki farklı nöbet mevzilerinde kahramanlarımızla birlikte iftar yaptı; Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Süleyman Soylu incelemeleri sırasında Şırnak’ta, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası inşaatını gezdi, ayrıca inşaatı tamamlanan Şırnak Belediye binasında incelemelerde bulundu.

Şırnak Belediye binası yerel halk tarafından da büyük bir beğeniyle karşılanan önemli bir mimari tarza sahip; tasarım, Nuh ‘un Gemisine benzetiliyor ve  bu haliyle insanlığın kardeşliğini hatırlatıyor.

Nuh’ un Gemisi nedir? 

Nuh’un Gemisi Tanrı tarafından bayan Hz. Nuh’a ailesini ve dünyadaki hayvanlardan birer çifti Büyük Tufan’dan korumak amacıyla yapılması emredilen gemidir. Büyük Tufan öncesi Tanrı tarafından Nuh’un şahsında insanoğlu ve diğer canlılara bir şans daha verme amacıyla yapmasını emredilen gemiye, dünyada bulunan diğer hayvanlardan türler alınarak korunmuştur. Bu olay Tevrat’ın Tekvin bölümü ve Kuran’da anlatılmaktadır. Nuh2un Gemisi insanların birbiriyle kardeşliği ve doğayla, diğer canlılarla uyum içinde yaşamanın sembolü olarak da görünür.

 

YORUM YAP