Format Haber

İyi Parti Genel Başkanı Akşener: “Tarihte Atatürk’e düşman olup da Türk’e dost olan çıkmamıştır.”

İyi Parti Genel Başkanı Akşener: “Tarihte Atatürk’e düşman olup da Türk’e dost olan çıkmamıştır.”
28 Temmuz 2020 - 12:55

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki haftalık grup toplantısında konuştu. Meral Akşener’in konuşmasında, ‘Ayasofya’yı siyasete alet ettiler. ‘ dedi. Akşener, Ayasofya’ nın açılışında ‘lanet kelimesinin’ kullanılması tartışmalarına şu cevabı verdi:

”Güzel Ayasofya’nın o güzel gününde şu sözü bekledik. Selam olsun Anadolu’nun kapılarını açan Alparslan’a, selam olsun İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet’e, selam olsun İstanbul’u düşmandan kurtaran Gazi Mustafa Kemal’e…

‘Atatürk, Asya’dan Avrupa’ya bir kısrak başı gibi yürüyen memleketin mavi gözlü bozkurtudur.’

”Böylesine güzel bir günde bile düşmanlık etmekten geri durmadılar. Alparslan da bizimdir, Fatih de bizimdir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bizimdir. Atatürk, Asya’dan Avrupa’ya bir kısrak başı gibi yürüyen memleketin mavi gözlü bozkurtudur. Hastanede koşa koşa ziyarete gittiğiniz ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyen fesliden feyz alacağınıza Sevr’i yırtıp atanlarla gurur duyun.

“Atatürk ile alıp veremediğiniz nedir?”

”İstiklal Savaşı, bir mitoloji değildir. Her anı kayıt altına alındı. Fransızlar Yunan’ın hezimeti, Yunan hezimeti, Yunan basını, Küçük Asya’nın kaybı diye bahseder. Cezayir’de Allahu Ekber diye şehit düşen askerin göğsünde Atatürk’ün resmi vardır.Rahmetli Elçibey’in dediği gibi, Allah’ın bahşettiği şerefi istemeyene biz zorla şeref verecek değiliz. Bedeli göze alıp şehit düşene saygı göstermek zorundasınız. Atatürk ile alıp veremediğiniz nedir kardeşim?Yunan’ın, Fransız’ın Alman’ın Atatürk’e düşman olmasını anlarım ama siz nasıl düşman olursunuz kardeşim? Onlar şanlı bayrağımızı ateşe vererek milli birliğimize hakaret ediyor siz hala Atatürk ile uğraşıyorsunuz. Atatürk, Türk vatanında şanla şerefle nur içinde yatıyor. Göreve geldiğinden bu yana İstiklal Harbi kahramanlarına bir hayır duayı çok gören Ali Erbaş, şimdi de lanet okuyor.”

Aşık Mahsuni Şerif’in Oğlu Emrah Mahsun İYİ Partiye Katıldı

İYİ Parti’nin TBMM’deki haftalık grup toplantısında Parti’ ye yeni üye katılımı oldu. Aşık Mahsuni Şerif’in Oğlu Emrah Mahsun İYİ Partiye Katıldı.Emrah Mahsun’un Rozetini Genel Başkan Meral Akşener taktı.

Emrah Mahsun kürsüde rozet törenindeki partiye katılım konuşmasında, ünlü tiyatro  oyuncusu Ayşen Gruda’ dan alıntı yaparak, ”konuşmaya korktuğunuz ülkede yaşamayı nasıl becereceksiniz!” dedi.  

 

 

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır