DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İzmir’li Yalçın Bora Varsay, Amerika’da 2 yeni albüm çıkardı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İzmir’li Yalçın Bora Varsay, Amerika’da 2 yeni albüm çıkardı

Yalçın Bora Varsay İzmir’de başlayıp Los Angeles’a uzanan başarılı müzik yolculuğunda 2 yeni albüm çıkartmaya hazırlanıyor… 29 yaşındaki genç müzisyen müzik sektöründe dünya çapındaki çalışmalarıyla Türkiye’nin gururu olmaya aday.

İzmir’de başladığı müzik yolculuğuna Los Angeles’ta devam eden başarılı müzisyen, üyesi olduğu “IF” grubu ile yeni bir single yayınladı. Halen dünyaca ünlü şarkıcı ve gruplara prodüktörlük ve aranjörlük yapan genç müzisyen, bir yandan da hem “IF” grubu ile hem de solo olarak 2 yeni albüme imza atmaya hazırlanıyor.Yalçın Bora Varsay, elektro gitar çaldığı, müziklerini yazdığı, kayıtlarını ve prodüksiyonunu üstlendiği “IF” adındaki pop grubunda, grup arkadaşları olan İsveçli Larson Ghormley ve Güney Koreli Yo Hwan Yoon ile birlikte müzik yapıyor. Yakın zamanda “You’ve Got Me Dancing” adında yeni bir single’a imza atan “IF” grubu, ekim ayında yayınlamayı planladığı ilk albümleri için de çalışmalara koyuldu. Yalçın Bora Varsay, tüm bu çalışmaların yanı sıra şu anda kayıt aşamasında olduğu ilk solo projesini de sonbaharda yayınlamayı planlıyor.

Müzik yolculuğu tam bir başarı hikayesi…

29 yaşındaki genç müzisyenin Türkiye’de başlayıp ABD’ye uzanan müzik yolculuğu tam bir başarı hikayesi… Müziğe 7 yaşında klasik gitar çalarak başlayan, lise yıllarında ise elektro gitar ile devam eden Varsay, İstanbul Bilgi Üniversitesi müzik bölümünde geçen iki yılın ardından başarılarla dolu müzik eğitimine ABD’de devam etti. Gitar çalmanın yanı sıra müzik yapımının geneline duyduğu ilgi, birçok farklı müzik türünde çalışma isteği ve stüdyo sevgisi nedeniyle Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği bölümü okumaya karar veren Varsay, Boston’daki Berklee College of Music’e burslu olarak kabul edildi ve 2017 yılının mayıs ayında da yüksek onur derecesiyle mezun oldu.

Kariyerine Los Angeles’ta devam eden Varsay, daha önce Metallica, Michael Jackson, Aretha Franklin, Jimi Hendrix, Etta James, Mark Ronson gibi dünyaca ünlü isimlerin kayıt yaptığı eski adı ile One on One, şimdiki adı ile 17 Hertz Studio’da bir yıl prodüktör ve ses mühendisi olarak çalıştı. Stüdyoda çalıştığı süre boyunca da birçok farklı projede farklı rollerde yer alırken bir yandan da kendi şarkılarını yazmaya başladı. Ardından, müzikal gelişimine devam etmek için California State University, Los Angeles’ta burs kazanarak kompozisyon ve aranjman üzerine master yapmaya başlayan Yalçın Bora Varsay, Master programı sürerken aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak Müzik Teknolojileri dersi verdi. Burada da başarılarıyla dikkat çeken Varsay, Master programındaki çalışmaları sonucunda onur ödülüne layık görülerek 2020 mayıs ayında yüksek onur derecesi ile mezun oldu.

Yalçın Bora Varsay, halen Los Angeles’ta çeşitli pop albümlerinde prodüktörlük, aranjörlük ve mix yapmaya devam ediyor. Müzik Grubu “IF” ve bireysel albüm çalışmalarının yanı sıra, şu sıralar Right Hand Music, Inc şirketine bağlı olan Paxy isimli Koreli müzisyenin 5 şarkılık EP’sinin prodüktörlüğünü gerçekleştiriyor.

YORUM YAP