Gündem

Joe Biden’ ın yakışıksız, küstah ifadesine çok sayıda siyasetçi tepki gösterdi

ABD'deki başkan adaylarından Joe Biden' dan skandal gaf!...

ABD Başkanlık süreci hızlanırken Donald Trump’a rakip olan Joe Biden, yakışıksız, küstah ifadelerle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ı hedef aldı.  Joe Biden’ın ”Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle devireceğim” sözleri skandal bir gaf olarak nitelendirildi.

Biden’ ın küstah ve skandal gaf’ı nedeniyle birçok siyasetçi tepki gösterdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ”Türkiye Türkiye’den yönetilir. Ülkemiz siyasetini dizayn etmenize asla izin vermeyeceğiz! Sorunlarımız ne kadar büyük olursa olsun, kendi içimizde çözecek bilgi, birikim ve tecrübeye ülke olarak sahibiz.” dedi.

CHP Gurup Başkan Vekili Özgür Özel, ”Bizler, kurulur kurulmaz icazet almaya ABD’ye gidenlerin, Trump’ın mektubuna susanların değil; Johnson mektubunda İnönü, haşhaş krizinde Ecevit, Irak krizinde Baykal gibi ABD’ye net tavır alanların partisiyiz.”

AK Partili Mahir Ünal, ”Ucuz, provokatif ithamlarla Cumhurbaşkanımızı küresel güçlerle yan yana telaffuz eden muhalefet Biden’ın bağımsızlığımızı hedef alan hadsiz görüşlerinden medet umar haldedir. Çelişkilerle dolu bu gayri milli siyaset kaybetmeye mahkumdur.”

İYİ Partili Koray Aydın da, ”Değil ABD başkanı adayı Joe Biden, yeryüzündeki hiç bir şahıs Türk siyasetine istikamet çizemez. Türk siyasetini dizayn edecek tek kudret Büyük Türk Milleti’dir.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı